Gündem Haberleri

  Bostancı Sahil'de kurtarma linçi

  Cem TURSUN / İstanbul, (DHA)
  02.09.2014 - 13:39 | Son Güncelleme:

  İstanbul Bostancı'da dün boğulma tehlikesi yaşayan genci yardımına vatandaşlar yetişti. Ancak ne olduysa genç adam denizden çıkartıldıktan sonra oldu ve adeta kurtama linçi yaşandı. Kimi bacağından tutup salladı kimi kalp masajı yaptı. Kalabalığın içinden 'Nabzına bakılmadan kalp masajı yapılmaz' sesinin yükselmesi üzerine 3 kişi, genç adamı ters çevrip sallamaya başladı. Bir süre sonra tekrar kalp masajına geçildi. Güvenlik güçlerinin şaşkın bakışları arasında yaşananlara dayanamayan bir vatandaş "Öleceği yoksa da ölecek bu çocuk burada " diyerek isyan etti. Telaş içindeki kalabalık bir anda duraksasa da genç adamı kurtarma denemeleri 112 Acil Servis ekipleri gelene kadar devam etti. O andan sonra kurtarma çabaları yerini öfyeke bıraktı ve sağlık ekiplerinin geciktikleri için tepki gösterildi. Hastaneye kaldırılan genç adamın durumu ciddiyetini koruyor.

  Arkadaşlarıyla birlikte Bostancı Sahili’nde denize giren Suriye uyruklu bir genç, ayağı teknelerin halatlarına takılınca dakikalarca suyun içinde kaldı. Boğulma tehlikesi geçiren genç, bir süre sonra vatandaşlar tarafından denizden çıkarıldı. İşte bundan sonra yaşanan can pazarı, sahildeki bir amatör kameraya takıldı. Bazı vatandaşlar, bilinci yerinde olmayan gence ilkyardım uygulamaya çalıştı. Bu arada, 112 Acil’den de ambulans istendi. Ancak vatandaşlar ambulansın gecikmesi üzerine tepki gösterdi. Olay yerine ilk olarak polisler geldi.

  ARKADAŞLARI GÖZYAŞLARI İÇİNDE İZLEDİ

  Bazı vatandaşlar polise de tepki gösterdi. Bu sırada, Suriyeli gencin sahile birlikte geldiği arkadaşları ise gözyaşları içinde çaresizce olan biteni izledi. Sonunda olay yerine gelen sağlık ekibi gence hemen müdahale etti. Kalp masajı yapılan Suriyeli, sedyeyle hızlı şekilde ambulansa taşındı. Hastaneye kaldırılan Suriyelinin durumunun kritik olduğu öğrenildi.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı