GeriGündem Bossa'dan “Mavi Kelebek” projesi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bossa'dan “Mavi Kelebek” projesi

Sabancı Holding bünyesinde faaliyet gösteren Bossa AŞ tarafından, “Mavi Kelebek” sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Adana'nın ilçe ve köylerinde bulunan ihtiyaç sahibi 13 bin çocuk için mavi önlük hazırlatıldı.

Bossa Genel Müdürü Can Piyale, Bossa'nın, üretime ve istihdama sağladığı katkının yanı sıra, sosyal sorumluluk projelerine de önem verdiğini söyledi.

Piyale, Adana Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiler doğrultusunda merkez Seyhan ve Yüreğir ilçelerinin dışında kalan ilçe ve köylerde 9 bin 500 okul önlüğüne ihtiyaç olduğu bilgisine ulaştıklarını belirterek, “Merkez ilçelerdeki ihtiyaçları da göz önüne alarak, birinci kalite Bossa Alpaka kumaşlarından, 13 bin adet mavi önlüğü kentteki konfeksiyonculara diktirerek, hazırladık” dedi.

Bossa olarak eğitime katkı sağlamanın büyük heyecanını yaşadıklarını anlatan Piyale, şöyle konuştu:
“1.3 milyon metrekareye yayılmış toplam 4 üretim tesisi ve 2 bin 600'ü aşan personeli ile Türkiye'nin en büyük entegre tekstil kuruluşlarından biri olan Bossa, tekstil sektöründeki satışları ve markasıyla gösterdiği başarıyı, halkımızla da paylaşmak istiyor. Amacımız, bu tür projelerle önce çevremize, daha sonra ülkemize faydalı olarak, sorumluluğunu yerine getiren bir şirket olmak.”

“Mavi Kelebek” projesinin strateji ve iş geliştirme uzmanı Pelin İba tarafından tasarladığını belirten Piyale, yönetim olarak çalışanlar tarafından hazırlanan her türlü sosyal sorumluluk projesini değerlendirdiklerini kaydetti.
Piyale, hazırlanan 13 bin önlüğün Ağustos ayı sonuna kadar, belirlenen yerlerdeki ihtiyaç sahibi öğrencilere yine Bossa çalışanları tarafından dağıtılacağını da sözlerine ekledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle