GeriGündem Boşanmayı kabul etmeyen eşe dayak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Boşanmayı kabul etmeyen eşe dayak

SAMSUN’da bir çocuk annesi 26 yaşındaki Şenay Ç. kendisinden boşanmak istemeyen eşi 45 yaşındaki Abdullah Ç.’yi 3 kişiyle kaçırtıp dövdürdüğü iddiasıyla 17 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

Üç yıl önce evlenen ve bir çocukları olan Şenay ve Abdullah Ç. çifti arasında geçimsizlik başladı. Memur olan Şenay Ç. eşinden boşanmak için dava açtı. Ancak esnaf olan Abdullah Ç. ilk duruşmada boşanmak istemediğini söyledi. Bunun üzerine Şenay Ç., boşanma davasının geçen 1 Şubat'ta yapılan ikinci duruşması öncesinde, eşinin eski ortağı Halim Taşel'den iddiaya göre eşi Abdullah'ı boşanmaya ikna etmesi için yardım istedi. Halim Taşel de arkadaşları Mehmet Şenel Hadi Gülgör de duruşma öncesi 30 Ocak günü Abdullah Ç'yi zorla bir otomobile bindirerek kaçırdı.

Taşel ve iki arkadaşı, Bafra İlçesi’nde Kızılırmak Nehri kıyısına götürdükleri Abdullah Ç.'yi eşinden boşanmayı kabul etmesi için tehdit etti ve dövdü. Gece geç saatlere kadar kendisini kaçıran kişilerin elinde kalan Abdullah Ç., daha sonra Atakum İlçesi’ne getirip 500 lira parası da alındıktan sonra otomobilden indirildi. Abdullah Ç. polise başvurarak eşi Şenay Ç.'nin isteği ile Halim Taşel, Mehmet Şenel ve Hadi Gülgör'ün kendisini kaçırıp dövdüğünü söyledi ve şikayetçi oldu.

Polis şikayet üzerine Şenay Ç., Halim Taşel ve Mehmet Şenel'i yakaladı, Hadi Gülgör ise kaçtı. Sorgularından sonra adliyeye sevk edilen şüphelilerden Halim Taşel tutuklanırken, diğerleri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Samsun 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davada eşini kaçırtıp dövdürtmek suçlamasıyla 17 yıla kadar hapis istemiyle tutuksuz yargılanan Şenay Ç., savunmasında suçlamayı kabul etmedi. Eşi Abdullah Ç.'nin doğruyu söylemediğini ileri süren Şenay Ç., “Eşim ile tutuklu sanık Halim Taşel 3 yıl ortak iş yaptılar. Diğer 2 sanığı tanımam. Boşanma davamız olduğu doğrudur. Davayı da ben açtım. Ancak eşim ilk celsede boşanmayı kabul ettiğini mahkemede söylemişti. Onu dövmeleri için kimseyi azmettirmedim” dedi.

Hakkında 38 yıla kadar hapis cezası istenen tutuklu sanık Halim Taşel de şikayetçi Abdullah Ç. ile bir süre ortaklık yaptığını, olay günü de Kızılırmak kenarına gidip içki içtiklerini ileri sürdü. Halim Taşel, “Bana borcu vardı. Bu nedenle tartışırken kavga etmeye başladık. Kendisine vurdum. Daha sonra arkadaşlar geldi ve oradan ayrıldık. Kendisini de isteği yere bıraktık. Parasını da almadım. Bunun içinde beni kimse azmettirmedi” dedi.

Eşinden ve kendisini kaçıranlardan şikayetçi olduğunu söyleyen Abdullah Ç. de ifadesinde eşi Şenay Ç. ile eski ortağı Halim Taşel arasında gönül ilişkisi olduğunu ileri sürdü. Abdullah Ç., “Benim Halim’e borcum vardı ama ödedim. Eşimin azmettirmesi sonucunda üç kişi beni kaçırıp dövdü. 500 lira paramı zorla aldı. Beni dövdükten sonra Halim eşimi arayıp bilgi verdi. Sesi dışarıya kadar geliyordu. Hepsinden şikayetçiyim” dedi.

Mahkeme duruşmaya gelmeyen tutuksuz sanık Mehmet Şenel’in ve tanıkların dinlenilmesi, firar eden sanık Hadi Gülgör’ün yakalanması için duruşmayı erteledi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle