GeriGündem Boşanmamakta direndi, servete kondu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  72
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Boşanmamakta direndi, servete kondu

Boşanmamakta direndi, servete kondu
refid:7730702 ilişkili resim dosyası

İzmirli arazi ve bina zengini tanınmış işadamı Aziz Özkahraman’dan (81) boşanmamak için altı yıldır direnen Gönül Yazar’ın ablası Belma Özkahraman (74), eşinin kalp krizi geçirerek yaşamını yitirmesi üzerine 5 milyon YTL’lik mirasın sahibi oldu.

Çok sayıda apartmanı, Manisa’da bağ ve bahçeleri bulunan Aziz Özkahraman, şiddetli geçimsizlik gerekçesiyle, 53 yıldır evli olduğu ve çocukları bulunmayan eşi Belma Özkahraman’a 2001 yılında boşanma davası açtı. Özkahraman, 2005 yılında İzmir 2’nci Aile Mahkemesi’nin verdiği kararla eşinden boşandı. Mahkeme, Belma Özkahraman’a aylık 1250 YTL nafaka bağladı.

Belma Özkahraman’ın avukatı Gani Engin Ulusoy, Mirşah Çatalkaya ve Berna Çatalkaya’nın yalancı tanıklık yaptıkları iddiasıyla boşanma kararının bozulması için Yargıtay’a başvurdu. Yargıtay 2’nci Hukuk Dairesi, mahkemenin verdiği boşanma kararını 2005 yılında bozdu. Geçen temmuz ayında yapılan son duruşma ertelenirken, Aziz Özkahraman iki gün sonra, Çeşme’deki yazlığında kalp krizinden öldü. Boşanma davası da düştü. Böylece Belma Özkahraman, 4 milyon YTL’si taşınmazlar, 1 milyon YTL’si nakit olmak üzere toplam 5 milyon YTL’lik servetin sahibi oldu.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle