Gündem Haberleri

  Boşanmak isteyen eşini yaraladı kızını rehin aldı

  Zeki GÜNAY/GAZİANTEP, (DHA)
  25.02.2011 - 20:17 | Son Güncelleme:

  GAZİANTEP’te bir süre önce cezaevinden çıkan ve işsiz olan 51 yaşındaki Talat M, eşi 42 yaşındaki Hatice’nin kendisinden boşanmak istediğini öğrenince cinnet geçirdi. Eşi Hatice ile 12 yaşındaki Rabia ve 6 yaşındaki Medine’yi bıçakla evde rehin alan Talat M, kapıyı sürgüleyip kendisini ikna etmek isteyen polislere zor anlar yaşattı.

  Elektrik borcu nedeniyle yattığı cezaevinden yaklaşık 1 ay önce çıkan işsiz Talat M, temizlik işlerinde çalışan eşi Hatice ile konuşmak için eve geldi. İddiaya göre, Talat M, tartıştığı eşi Hatice’nin kendisinden boşanmak için mahkemeye gittiğini öğrenince cinnet geçirdi. Önce evin kapılarını kilitleyen Talat M, eline aldığı bıçakla eşi Hatice’yi kaçmaması için bacağından yaralayıp, kızı Medine’nin boğazına bıçağı dayayarak ölüm tehdidinde bulundu.

  Komşuların haber etmesi üzerine olay yerine gelen polis, kapıyı açamayınca itfaiye ve çilingirden yardım istedi. Bu arada polisler giriş kattaki evin penceresinden Talat M’yi ikna etmeye çalıştı. Kocasının polislerle konuşmasını fırsat bilen ve sağ bacağından yaralı olan Hatice M odada bulunan diğer kızı Rabia’nın yardımıyla sürünerek gittiği sürgülü kapıyı açarak kendini dışarı atmayı başardı.

  Yaralı kadın ve çocuğu olay yerine gelen ambulansa götürülürken, minik Medine ise babasının boğazına dayadığı bıçak nedeniyle dehşeti yaşamaya devam etti. Bu arada okuldan eve gelen ilköğretim okulu 8’inci sınıf öğrencisi 14 yaşındaki Kübra M ise kapıda polisleri görünce paniğe kapıldı. Eve girmek isteyen ve gözyaşlarına boğulan genç kızı polisler güçlükle sakinleştirerek evden uzaklaştırdı. İçinde bulunduğu odanın kapısını kilitleyen Talat M ise olay yerine çağrılan psikolojik danışmanla görüşmeyi önce reddetti, polisin güçlükle ikna etmesi sonucu psikolojik danışmanla görüşmeyi kabul etti. Kızı Medine’yi rehin tutan Talat M’yi ikna çabaları sürüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı