Gündem Haberleri

  Boşaltırız

  Selçuk ŞENYÜZ - Rıza ÖZEL / ANKARA
  16.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, “Yerel seçimlerin ilk mitingi” olarak açıkladığı Sincan’daki, “Milli İradeye Saygı” mitingi, sloganlarla, pankartlarla, mesajlarıyla Gezi Parkı eylemlerine yanıta dönüştü. Saat 17.00’de planlanan mitingte Erdoğan, kürsüye yaklaşık bir saat geç çıktı.

  Erdoğan, özetle şunları söyledi:

  TİYATRO İÇİNDE TİYATRO

  “Reyhanlı’nın hemen ardından büyüyen güçlenen Türkiye’ye bu sefer başka bir tuzak kurdular.Taksim olaylarının başında sözüm ona bir sanatçı çıktı, bir tweet attı. Bunun kim olduğunu biliyorsunuz değil mi? Diyor ki; ‘Mesele sadece gezi parkı değil arkadaş. Sen hala anlamadın mı?’ Eğer bu ülkede hukuk varsa, sana bunun hesabını soracağız. Bunlar 17 gün boyunca tiyatro içinde tiyatro sergilediler. Bir tarafta içki şişelerinin, her türlü kirliliğinin arasında güya çadırdan mescit yaptılar. Diğer tarafta, ayakkabıları ile Dolmabahçe Bezmialem Sultan Camisi’ne ayakkabıları ile girip camide içki içtiler. Bu iş, dışarıda ve içeride koordineli ola hanet şebekesini milletimize tanıtacağız.

  BU GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ

  Birileri gibi sokaklara dökülenlerden olmadık. Birileri gibi eline taş alan, molotofkokteyli alanlardan, sapan alanlardan olmadık, birileri gibi gece yarılarına kadar kornalarına basarak gürültü kirliliği yapanlardan olmadık, tencere tava çalarak komşusunu rahatsız edenlerden olmadık. Bunlar mı çevreci, bunun adı gürültü kirliliği.

  AK PARTİ SİNCAN MİTİNGİNDEN KARELER / FOTO GALERİ 


  BAŞBAKANDAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR


  EDEPLE ÖRTÜŞMÜYOR

  Sosyal medyada sahte hesaplar üzerinden, yalan haberler yayılmak suretiyle akıl almaz provokasyonlar gerçekleştirildi. Çadırların içinde ve dışında, milletin değerleriyle örtüşmeyen, milletin edep ve adabıyla örtüşmeyen nice görüntüler yaşandı. 17 gündür bu medya, bu siyasetçiler, bu sosyal medya, bilinçli şekilde meselenin aslını gizliyor. Israrla ağaç diyerek, çevre diyerek konuyu saptırmaya çalışıyorlar. Yapılan hukuksuzluğu, yapılan şiddeti, yapılan tahribi bu şekilde örtmek istediler. Çevre hassasiyetini amacından saptırarak, bu masum talebin arkasına sığınarak büyük bir siyasi provokasyonun peşinde oldular. Hesap çok başka, oyun çok başka, tuzak bambaşka.

  BOŞALTMASINI BİLİRİZ

  Şu anda orada duran kardeşlerim varsa, lütfen orayı terk etsinler. İyi niyetlilere ‘terk edin’ diyorum. Çünkü orası İstanbullularındır. Tüm Taksim’e gelenlerindir. Orası illegal örgütlerin işgal mekanı değildir. Yarın İstanbul mitingimiz var. Bakın çok açık net söylüyorum Taksim Meydanı boşaldı boşaldı. Boşalmadığı takdirde, artık bu ülkenin güvenlik güçleri orayı boşaltmayı bilir. Sabah 10.00’da karar açıklayacağız dediler açıklamadılar, saat üçte dediler açıklamadılar. Bu devlet sizin oyuncağınız değil, kusura bakmasınlar.”

  Dik dur eğilme Ülkücüler seninle

  Miting esnasında bir grup üç hilalli ve bozkurtlu pankartlar açarak Erdoğan’ı övücü sloganlar atmaya başladı. Bu kişilere doğru seslenen Erdoğan, “MHP’li kardeşlerime teşekkür ediyorum. Sağolsunlar, var olsunlar. İnşallah bu yürüyüş hep birlikte devam edecek” dedi. Erdoğan’ın bu sözleri üzerine miting alanında MHP bayrakları açıldı. Erdoğan pankart açmak isteyen gruba müdahale edilmemesi uyarısında bulundu. Grubun açtığı, “Dik Dur Eğilme Ülkücüler Seninle” yazılı pankartlar, alandakilerden alkış aldı.

  Erdoğan: İşte Türkiye fotoğrafı

  SİNCAN eski pazar yerindeki mitinge, Ankara ve çevresindeki ilçelerden binlere partili otobüslerle taşındı. Katılımcılara, Türk bayrağı ve AK Parti flamaları dağıtıldı. Binalara Türkçe pankartların yanı sıra İngilizce “Dünya şimdi gerçeği izliyor” yazılı pankartlar asıldı. Zaman zaman yağan yağmura rağmen miting alanında bekleyenlere, “Beraber ıslandık bu yağmurda rahmet yağıyor” anonsları yapıldı. Erdoğan, “Bu meydanda yakıp yıkmalar yok” diyerek, “Türkiye’nin gerçek fotoğrafı bu. Türkiye’yi anlamak isteyen varsa burayı görsün. Demokrasi ve milli iradenin sesini duymak isteyen varsa Ankara’ya gelsin. Sessiz yığınların sesini duymak isteyenler varsa Ankara’dan işitsin” dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı