Gündem Haberleri

  Borusan’dan bahar turnesi

  Hürriyet Haber
  12.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Borusan Oda Orkestrası, Anadolu kentlerine baharı bu yıl klasik batı müziğiyle götürüyor. ‘‘1998 Bahar Turnesi’’ kapsamında 20 Nisan-9 Mayıs tarihleri arasında Eskişehir, Afyon, Bursa ve Kayseri'de çalacak olan Borusan Oda Orkestrası, 15. Uluslararası ankara Müzik Festivali'ne de katıldıktan sonra İstanbul'da CRR Gençlik Festivali'nin açılış konserini vererek programını noktalayacak.

  20 kişiden oluşan Borusan Oda Orkestrası'nı turne süresince Mimar sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi, Şef Prof. Saim Akçıl yönetecek. Orkestra, İstanbul konserinde ise bu kez Ankara Devlet Opera ve Balesi Genel Müzik Direktörü ve daimi Orkestra Şefi Antonio Pirolli'nin yönetiminde çalacak.

  Borusan Oda Orkestrası ‘‘1998 Bahar Turnesi'nde’’ üç ayrı program seslendirecek ve üç önemli solistimize eşlik edecek. Bu solistler, genç neslin en iyi flüt sanatçılarından biri olarak nitelenen Bülent Evcil, Paris konservatuvarını birincilikle bitiren ve bugüne dek dünyanın pekçok ülkesinde Türkiye'yi başarıyla temsil eden piyanist Ayşegül Sarıca ve henüz 1972 doğumlu olmasına rağmen çeşitli uluslararası başarılara imzasını atan, geçtiğimiz yıl Japonya'da Nippo Müzik Ödülü'ne değer bulunan genç piyanist Özgür Aydın'dan oluşuyor.

  Bahar Turnesi'nin ilk bölümünde 20 Nisan Eskişehir ve 21 Nisan Afyonkarahisar konserleri var. İkinci bölümde 3 Mayıs Bursa, 5 Mayıs Ankara, 7 mayıs Kayseri ve 9 Mayıs İstanbul konserleri gerçekleşecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı