Gündem Haberleri

  Borusan Contemporary'den iki yeni sergisi

  Hürriyet Haber
  18.01.2012 - 14:57 | Son Güncelleme:

  Çağdaş sanatın İstanbul'daki yeni platformu Borusan Contemporary, İspanyol sanatçı Daniel Canogar'ın "Tarih Nehri" ve Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu'ndan yeni bir seçki; "Segment #1A" sergilerini Cuma akşamı gerçekleştirilen açılış kokteyli ile sanatseverlerle buluşturdu.

  Haftaiçi ofis, hafta sonu çağdaş sanat müzesi olarak İstanbullular ile buluşan Borusan Contemporary'nin iki yeni sergisi 15 Nisan 2012'ye kadar, tarihle bugünün kesiştiği İstanbul Boğazı'nın en güzel yerinde ziyarete açık olacak.

  Zamanın Girdabında Su ve İnsan İlişkisi: Tarih Nehri

  İspanyol 'yeni medya' sanatçısı Daniel Canogar'ın 'Tarih Nehri' isimli sergisi 14 Ocak - 15 Nisan 2012 tarihlerinde Borusan Contemporary'de ziyarete açık olacak. Canogar, atık malzemelerden oluşturduğu eserleriyle dünyamızın doğal kaynaklarının yok olması tehdidine, atıkların çevreye verdiği zarara dikkat çekiyor. Küratörlüğünü New York Troy'da Deneysel Medya ve Performans Sanatları Merkezi'nde (EMPAC) Zaman Temelli Sanatlar bölümünün küratörlüğünden sorumlu Kathleen Forde'nin yaptığı sergi süresince Canogar, Borusan Koleksiyonu’na özel bir LED yerleştirmesi üzerinde çalışacak.Ortaya çıkan yapıt ilkbaharda sanatseverlerle buluşacak.

  Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan bir seçki: Segment #1A

  Yılın son günlerinde sanatseverlerle buluşan, küratörlüğünü Dr. Necmi Sönmez'in yaptığı Segment #1A sergisi, 15 Nisan’a kadar Borusan Contemporary’de görülebilecek. Segment #1 sergisinin devamı niteliğindeki sergi Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu'nda önemli bir yer tutan Ola Kolehmainen ve Manfred Mohr'un eserlerine yoğunlaşıyor.

  Borusan Contemporaryden iki yeni sergisi

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı