Gündem Haberleri

  Boru patladı mahalleyi su bastı

  Serkan AKKOÇCüneyt SÖZ /İSTANBUL
  19.03.2005 - 02:07 | Son Güncelleme:

  İSKİ’nin patlayan isale hattı borusu mahalleyi göle çevirdi. Zeytinburnu Telsiz Mahallesi, Geçici 2. Sokak’ta yerin altından geçen 1 metre 60 santim çapındaki beton su isale hattı borusu, dün aşırı basınçla patladı.

  Yolun üst kaplamasını parçalayarak 6 metre yükseğe kadar fışkıran sular yüzünden bir apartmanın üçüncü katındaki daireyi ve bazı işyerlerini su bastı. Yoldaki parke taşlarını da sağa sola fırlatan sularda bazı otomobiller de hasar gördü.

  Kısa sürede sokağı yaklaşık yarım metrelik derinliğinde sular kaplarken çevre sokaklar da dolmaya başladı. Bazı işyerlerinin giriş ve bodrum katlarını su basarken, apartmanların üst katlarına çıkan vatandaşlar, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Hattın suyu İSKİ tarafından kesilip işyerleri ve evleri basan sular itfaiye tarafından motorlarla tahliye edildi.

  Bodrum ve giriş katı tamamen suyla dolan Açıl Tekstil’in sahibi Alp Açıl, ‘Üç gün önce yoldaki parke taşlarının arasından su sızmaya başladı. Durumu İSKİ’ye bildirdik. İki gün önce gelip, çalışma yaptılar. Daha sonra kapatıp gittiler. İki gündür sular akmıyordu. Bugün de başımıza bu geldi. Bodrum katı tamamen su bastı. 250 bin YTL’lik mal harap oldu. Bunun dışında bütün muhasebe kayıtlarımız ve kasada şuan sular içinde’ dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı