Gündem Haberleri

  Börekçideki sohbetten Erdoğan’a hakaret çıktı

  Fırat ALKAÇ/İSTANBUL
  10.10.2015 - 23:04 | Son Güncelleme:

  BEYKOZ’da imamlık yapan Azmi Koç, geçen yıl arkadaşıyla gittiği börekçide sohbet ederken söylediği sözler nedeniyle ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçlamasıyla karşı karşıya kaldı. Koç ve arkadaşı hakkında Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame düzenlendi.

  ‘SEÇİMDEN ÖNCEYDİ’

  Hakkında 4 yıla kadar hapis istenen Azmi Koç, Cumhurbaşkanı’na hakaret etmediğini söyleyerek “O tarihde Cumhurbaşkanlığı seçimi dahi yapılmamıştı. Börekçide olan konuşmanın tarihi 2014 Ağustos başı. Seçimler 10 Ağustos’ta yapıldı” dedi.

  ‘HIRSIZ, DOLANDIRICI’

  İddiaya göre Koç, geçen yıl aracını sattığı kişiler tarafından dolandırıldı. Yaşadığı mağduriyet üzerine arkadaşı Öner Kızılaslan ile konuşurken “Beni dolandıran adamlar, hem hırsızlık hem dolandırıcılık yapıyor, hem de elini kolunu sallayarak geziyor” dedi. Konuşmanın geçtiği börekçide bulunan Metin Mercan ve Fikret Gürkan, “Neden Cumhurbaşkanı’na hakaret ediyorsun” diyerek tartıştıkları Koç’u ilçe müftülüğüne şikâyet etti. Şikâyet üzerine yürütülen idari soruşturma sonucunda imam Koç, görevinden alındı. Mahkeme tanıkların bir sonraki duruşmaya çağrılması için tebliğ çıkardı, duruşma ertelendi.

  Etiketler: Erdoğan , börekçi , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı