Gündem Haberleri

  Borç yüzünden kendini yaktı

  Mehmet AYDIN/MUŞ, (DHA)
  04.12.2009 - 11:54 | Son Güncelleme:

  MUŞ Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde temizlik görevlisi olarak çalışan evli 2 çocuk babası 31 yaşındaki Ramazan Korkmaz, ödeyemediği 15 bin liralık borcu yüzünden üzerine tiner dökerek kendini yaktı.

  Van'da tedavi gören Korkmaz, Ankara'ya sevk edildi. Ancak yol parası bulamadığını anlatan Ramazan Korkmaz, bu nedenle tedavi olamadığını belirterek yardım istedi.

  Kredi kartı ve elden aldığı borçları bir türlü ödemeyen Ramazan Korkmaz, 2 ay önce evde üzerine tiner dökörek kendini yaktı. Yakınları tarafından Van 100'üncü Yıl Üniversitesi’ne bağlı Araştırma Hastanesi Yanık Merkezi’ne kaldırılan Ramazan Korkmaz, bir süre tedavi gördükten sonra Ankara’ya sevk edildi. Maddi imkansızlık nedeniyle Ankara’ya gidemeyen Korkmaz’a evinde 6 aylık hamile eşi Aygül Korkmaz bakıyor. Tam donanımlı bir hastanede tedavi görmesi halinde bir yılda iyileşebileceğinin söylendiğini anlatan Korkmaz, şöyle dedi:
  “5 bin lira bankaya, 5 bin lira arkadaşlarıma, 5 bin lira da esnafa olmak üzere yaklaşık 15 bin lira borcum var. Ayda aldığım asgari ücretle borçlarımı ödemem imkansız. Kimsenin yüzüne bakamıyorum. Çareyi kendimi öldürmekte buldum, ama başarılı olamadım. Evde yarı ölü olarak yaşıyorum. Sigortam var ama Ankara’ya gidecek yol param yok.”

  EŞİ KIRGIN

  Oturdukları Sunay Mahallesi'ndeki kayınpederinin evinde Ramazan Korkmaz’a bakan eşi 28 yaşındaki 6 aylık hamile Aygül Korkmaz, borçları yüzünden ölümü seçen eşine kırgın olduğunu söyledi. Herşeye rağmen yaşamanın güzel olduğuna inanan Aygül Korkmaz şöyle konuştu:

  “Odadan içeri girdiğimde Ramazan’ı aleviler içinde gördüm. Hemen üzerine su döküp söndürdük. Ama çok yanmıştı. Hemen hastaneye götürdük. Van’da bir süre tedavi gördükten sonra Ankara’ya sevk ettiler. Vücudunun yüzde 45’i ikinci derecede yanan eşime evde ben pansuman yapıyorum. Tek korkum mikrop kapması. Allah rızası için birileri yardım etsin ve eşimi Ankara’ya götürüp tevavi ettireyim.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı