Gündem Haberleri

  Borç cinayetine 15 yıl hapis

  Bahadır ÖKTEM/TRABZON, (DHA)
  07.05.2008 - 16:35 | Son Güncelleme:

  TRABZON’da aralarındaki alacak borç ilişkisinden kaynaklanan tartışmada disko işletmecisi 40 yaşındaki Ersoy Kara’yı bıçaklayarak öldürdürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan 21 yaşındaki Mehmet Özsalih, 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  Kentin en işlek caddesi olan Uzunsokak’ta 22 Ocak 2007 tarihinde meydana gelen olayda, Ersoy Kara ile kendisine borcu olan Mehmet Özsalih arasında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Dayak yiyen Mehmet Özsalih, cebinden çıkardığı bıçakla Ersoy Kara’yı yaraladı. Elindeki bıçakla kaçan Mehmet Özsalih’i kovalayan Ersoy Kara, hastaneye kaldırılırken hayatını kaybetti. Yakalanan Mehmet Özsalih ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Hakkında adam öldürmek suçundan dava açılan Mehmet Özsalih, Trabzon 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün son kez yargıç karşısına çıktı. Özsahil, “Aramızda alacak verecek meselesi vardı. Bana haber gönderip tehdit ediyordu. Birkaç gün korkumdan sokağa çıkmadım. Olay günü sokakta karşılaştık. Yakamdan tutup, ‘gel buraya seninle görüşelim’ dedi. Ben de korkumdan bıçağı çekip salladım. Sonrada kaçtım. Böyle olmasını istemezdim. Çok pişmanım” dedi.

  Önce ‘kasten adam öldürmek suçundan’ ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Özsalih'e, daha sonra hafiletici nedenler ve mahkemedeki iyi hali gözönünde bulundurularak 15 yıl hapis cezası verildi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı