GeriGündem Bombayı getiren yakalandı koyan aranıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bombayı getiren yakalandı koyan aranıyor

Halkalı’da 4 asker ile 17 yaşındaki Buse Sarıyağ’ın şehit olduğu bombalı saldırı olayı ile ilgili bombayı İstanbul’a getiren ve düzeneği hazırlayanın da aralarında bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı.

Bombayı koyanın ise arandığı bildirildi. Polis, bombanın uzaktan kumanda sistemiyle patlatıldığını ve basınç etkisinin artması için saksı benzeri demirden bir kabın içine konulduğunu belirledi. Düzeneği hazırlayan ile bombayı koyan PKK’lının örgütün Kuzey Irak’taki kamplarında bomba ve sabotaj eğitimi alarak bir süre önce İstanbul’a geldikleri tespit edildi. Diğer 6 kişinin ise yardım ve yataklık suçlamasıyla gözaltına alındığı bildirildi. Bu kişiler arasında demir saksıyı yapan demircinin de bulunduğu kaydedildi.

Aydınlanıyor

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, İstanbul Halkalı’da askeri personeli taşıyan servis aracına yönelik dün düzenlenen bombalı saldırıya ilişkin, “Olay bütün boyutlarıyla aydınlanmak üzere” dedi.

Bu arada yakalanan kişilerin, 21 Haziran’da düzenlenen operasyonda gözaltına alınan, aralarında BDP Küçükçekmece İlçe Başkanı Salih B.’nin de bulunduğu 20 kişiyle bağlantısı olup olmadığı araştırılıyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle