Gündem Haberleri

  Bombalı terör internet kafedeki çocukları vurdu

  Ömer ERDEM - Hasan ÖRNEKOĞLU
  11.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bayrampaşa’da önceki gün internet kafede meydana gelen patlamada ağır yaralanan 15 yaşındaki Cevat Küçük ile parçalandığı için sol bacağı kesilen 12 yaşındaki Sercan Öztürk, İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde yaşam mücadelesi veriyor. Cevat Küçük’ün aynı patlamada yaralanan ve özel Gaziosmapşa Hastanesi’ne kaldırılan kardeşi Tayfun’un sağlık durumunun iyiye gittiği belirtildi.

  Teröre lanet okuyan anne Nurgül Küçük olay gününü şöyle anlattı:

  "İki oğlum kafeye oyun oynamaya gitti. Küçük oğlum Tayfun eve kanlar içinde gelerek ağabeyinin göçük altında kaldığını söyledi. Hemen olay yerine koştum. Kanlar içindeki oğlumu görünce dünyam başıma yıkıldı. Tek düşüncem oğlumun komadan çıkması." Baba Cevat Küçük ise, "Yasak olmasına ağmen nasıl oluyor da 18 yaş altındaki çocukları alıyorlar anlayamıyorum. Hayatımdaki en değerli varlığım olan çocuklarıma bir şey olursa ben nasıl yaşarım" dedi.

  Patlamada ölen internet kafenin sahibi 21 yaşındaki Zafer Işık’ın geçen yıl çalıştığı ilaç firmasının Anadolu Yakası’na taşınması üzerine ayrıldığı ve iki arkadaşı ile "İksir" adını verdikleri internet kafeyi açtığı öğrenildi.

  Bu arada İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, kafedeki patlamaya yol açan bomba türünün "A-4" plastik patlayıcı olduğunu açıkladı. Patlamada yaralanan polis memurları Sinan Uygur, Serkan Sevindik, Ahmet Büyükekiz, Hakan Tunay, Mustafa Kemal Kenar, Volkan Işık ve Bekir Polat ile diğer 8 kişinin çeşitli hastanelerdeki tedavileri ise sürüyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı