GeriGündem Bombalı saldırılar bağlantılı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bombalı saldırılar bağlantılı

Bombalı saldırılar bağlantılı
refid:15131990 ilişkili resim dosyası

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 8 Haziran’da polis servisine ve 22 Haziran’da askeri servise yapılan saldırıların bağlantılı olduğunu açıkladı.

İstanbul Valiliği’nde İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’la basın açıklaması yapan Mutlu, “8 Haziran’da polis servisine yapılan saldırıyla ilgili 3, 22 Haziran’daki saldırıyla ilgili 19 şüpheli yakalandı. İlk saldırıda yer aldıkları şüphesiyle yakalanan 3 kişinin yurtdışı bağlantılı olduğu saptandı” diye konuştu. Mutlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüklerince başlatılan çalışmalar sonucu 2’nci saldırı kapsamında gözaltına alınan 19 şüpheli, yakalanmasalar dün bir eylem daha düzenleyeceklerdi. Bunu kanıtlayan maddi delillerle birlikte adli makamlara sevk edildiler. Patlamayı uzaktan kumanda ile gerçekleştiren şahsa yönelik yakalama çalışmalarına da devam edilmektedir. Her iki olayla ilgisi olduğu değerlendirilen diğer 10 şüpheliyle ilgili soruşturma da çok yönlü olarak sürdürülüyor. İki eylemi de PKK üstlendi. Eylemlerin bağlantılı olduğu kesin.”
Bu arada sorgulanan şüphelilerin anlattıkları doğrultusunda saldırıyla ilgili detaylar da ortaya çıktı. Buna göre bombalar, örgütün Kuzey Irak’ta bulunan Mehmet K.S, ve Seyithan Ö., tarafından yurda sokuldu. İstanbul Başakşehir’de bombayı patlatacak kişiye teslim edildi. Bombalar şimdiye kadar cep telefonuyla patlatılırken bu kez oyuncak kumandası olarak bilinen joystick kullanıldığı öne sürüldü.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle