Gündem Haberleri

  Bombacı Türk

  Aydın ULUN/BERLİN,(DHA)
  26.12.2001 - 02:04 | Son Güncelleme:

  22 yaşındaki Berlin doğumlu Murat Gündoğdu'nun oynadığı, Hamburg Blue Devils adlı Amerikan futbol takımı bu yıl Almanya liginde şampiyon oldu.

  Almanya'nın Amerikan futbol milli takımındaki tek Türk olan Murat Gündoğdu, başarısıyla konuşuluyor. 1977’de Berlin'de doğan, üniversitede ekonomi ve bilgisayar okuyan Gündoğdu, 13 yaşında başladığı Amerikan futbolunu bugün Hamburg Blue Devils takımında sürdürüyor.

  İşte en büyük ödül

  Almanya'daki Amerikan futbol liginin çeşitli takımlarında oynayan ve her gittiği takımda kendisinden söz ettiren Gündoğdu, Hamburg Blue Devils’i arkadaşlarıyla birlikte 2001’in şampiyonluğuna taşıdı. Amerikan futbolunda şampiyonluğu göğüsleyen takımlara verilen ve en büyük ödül olarak bilinen ‘‘Yüzük’’ (Meisterschaft Ring) almaya hak kazanan Gündoğdu, duygularını şöyle açıklıyor:

  Seneye de varım

  ‘‘En büyük hayalim Alman Milli Takımı forması giymekti. O formayı iki yıl giydim. Önümüzdeki sezon da yerim hazır. İkinci büyük hedefimse takımımla Almanya şampiyonluğuydu. Bu da oldu. Amacım bu yıl da Alman Milli Takımı'nı yine başarıya ulaştırmak.’’
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı