Gündem Haberleri

  Bomba kurbanı 5 ay sonra 2. kez baba olacaktı

  Felat BOZARSLAN-Esat TAŞTEKİN-Serdar SUNAR / DHA
  22.08.2012 - 16:08 | Son Güncelleme:

  BOMBALI saldırıda hayatını kaybeden 9 kişiden İnfaz Koruma Memuru Davut Azak (32), önceki gece memleketi Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde toprağa verildi.

  Diyarbakır Valiliği ve Ergani Kaymakamlığı Azak için resmi tören yapmak istedi, ancak ailesi bu teklifi kabul etmedi. Adalet Bakanlığı’nın açtığı sınavı kazanarak 3 yıl önce Gaziantep E Tipi Kapalı Cezaevi’nde göreve başlayan Davut Azak, saldırıya görev dönüşü evine giderken yakalandı. 2 yaşında Ela adında bir kız çocuğu bulunan Davut Azak’ın eşi Sevda Azak’ın 4 aylık hamile olduğu öğrenildi.

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Azak’ın ailesine başsağlığı diledi. Eker’i karşılayan Davut Azak’ın ağabeyi Haydar Azak, “Sizden özellikle ricam bu kanı durdurun” dedi. Haydar Azak, “Bizim törensiz defnetmek istememizin sebebi bir tarafın vurgulanmaması içindi. Bu kanın durması için herkes elinden geleni yapsın. Acımızı içimize gömüyoruz. İnşallah bu son olsun. Kardeşin kardeşi vurduğu bir vatan sağ olacaksa, ben vatan sağ olsun demiyorum. Silah tüccarları bu işin engelleyicisi oluyorsa, hükümet tarafından gerekli adımlar atılmalıdır” dedi.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı