Gündem Haberleri

  Bomba değil, su borusu patladı

  Bahadır ÖKTEM/TRABZON, (DHA)
  17.10.2007 - 17:28 | Son Güncelleme:

  TRABZON’un Değirmendere Mahallesi'nde patlayan ana su borusu, mahallede bomba etkisi yarattı. Asfaltı söken tazyikli suyun fırlattığı taşlardan 3 araç ve çevredeki bazı dukkanların camları kırıldı, 3 kişi yaralandı

  FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

  Değirmindere Mahallesi’nden geçen ana su hattı bugün saat 16.00 sıralarında büyük bir gürültüyle patladı. Patlayan borudan fışkıran su yol üzerindeki asfaltı ve taşları sökerek çevredeki arabalara ve dükkanlara yağmur gibi yağdırdı. Basınçla fırlayan su ve taşlar bir manav dükkanı, bir kasetçi ve 3 boş dükan ile yoldan geçen 3 aracın camlarını kırdı. Taşların isabet ettiği 3 kişi de hafif yaralandı.

  Olay yerine inceleme yapmak için giden Trabzon Valisi Nuri Okutan zarar gören dükan sahipleri ile vatandaşları ziyaret etti. Ana su hattının patlaması sonrasında dükkanının tavanı çöken ve kendisinin de başı yarılan Orhan Çakacı, “Dükkanda oturuyorduk. Birden büyük bir ses çıktı. Daha sonra tavan çöktü. Dışarı kaçmaya başladım. Dışarda da taşlar kurşun gibi yağıyordu. Bir tanesi kafama isabet etti. Başım yarıldı” dedi.

  Patlayan ana borunun suyu Trabzon Belediyesi tarafından kesildi. Dükkanlara dolan sular da vidanjörlerle boşaltılmaya başlandı. Patlama sonrasında asfaltın büyük ölçüde zarar görmesi nedeniyle yol trafiğe kapatıldı.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı