Gündem Haberleri

  Bolu Dağı'nda kar yüzünden kazalar meydana geldi

  BOLU (DHA)
  22.12.2014 - 10:19 | Son Güncelleme:

  TEM otoyolunun Bolu Dağı Tüneli mevkisinde kar yağışının ardından trafik kazaları meydana geldi. Kazalar nedeniyle İstanbul yönüne ulaşım tek şeritten sağlanıyor.

  Bolu’da dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sabah saatlerine kadar aralıklarla devam etti. Bolu kent merkezi karla beyaza büründü. Bolu’nun yüksek kesimlerinde bulunan mahallelerinde ve köylerinde kar kalınlığı 10 santime ulaştı. Sabah işyerlerine gitmek için yola çıkacak olanlar araçlarının üzerindeki karları temizlerken, çocuklar kar yağışıyla sevince bürünerek oyunlar oynadılar.

  BOLU DAĞI'NDA SON DURUM / Foto Galeri

  Bolu Dağı’nın TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu geçişlerinde ise kar yağışı ulaşımı etkiledi. Bolu Dağı’nda yeşil alanlarda kar kalınlığı 10 santime ulaşırken, Karayolları ekipleri alarma geçerek sabaha kadar güzergahlarda kar küreme ve tuzlama çalışması yaptı. Karayolları ekipleri yolu ulaşıma açık tutarken, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ulaşım yavaşladı. Bolu Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şubesi yetkilileri sürücülerin kış şartlarına uygun araçlarla yola çıkmalarını, yakın takip ve aşırı hızdan kaçınmaları uyarısında bulundu.

  Kayak merkezi Kartalkaya’da ise otel işletmecileri kar yağışının sevincini yaşadılar. Kartalkaya’da yoğun kar yağışı sonucu pistlerde kar kalınlığı 30 santime, doğa harikası Abant’ta ise kar kalınlığı 20 santime ulaştı.

  BOLU DAĞI'NDA KAZALAR

  TEM otoyolunun Bolu Dağı Tüneli mevkisinde kar yağışının ardından trafik kazaları meydana geldi.

  Akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, Bolu Dağı'nda aralıklarla devam ediyor. Kar kalınlığının 15 santimetreye ulaştığı tünel mevkisinde yolun kayganlaşması nedeniyle 6 otomobil, 2 tır ve 1 minibüs kaza yaptı.

  Kazada yaralanan 1 kişi, ayakta tedavi edildi. Kazalar nedeniyle İstanbul yönüne ulaşım tek şeritten sağlanıyor.

  Karayolları ekipleri, tuzlama ve kar küreme çalışmalarına devam ediyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı