Gündem Haberleri

  Bolu Dağı'nda kar ulaşımı etkiledi

  Mutlu YUCA- Koray YILMAZDEMİR/BOLU, (DHA)
  01.02.2011 - 11:14 | Son Güncelleme:

  BOLU Dağı’nın D-100 karayolu geçişinde yoğun kar yağışı sürücülere zor anlar yaşattı. Dağı çıkmakta zorlanan kamyonların sürücüleri araçlarına zincir taktı. Karayolları ekipleri, ulaşımın aksamaması için TEM otoyolu Bolu Dağı geçişinde kar temizleme ve tuzlama çalışması yaptı.

  Bolu Dağı’nın D-100 karayolu geçişinde etkili olan kar yağışı ulaşımı yavaşlattı. Sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar sürücülere zor anlar yaşattı. Zeminde etkili olan kar nedeniyle Bolu Dağı’nı çıkmakta zorlanan kamyonların sürücüleri araçlarına zincir taktı. Karayolları ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışması yaparken takviye ekipler de kamyonların kasasından yola tuz attı.

  TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli mevkiinde ise zemindeki kar temizlenerek ulaşımda aksamının önüne geçildi. Sürücüler elektronik tabelalarla yoğun kar yağışı ve yavaş gitmeleri konusunda uyarıldı. Bolu ile Ankara arasındaki TEM ve D-100 karayolunda araçların kayması sonucu çok sayıda maddi hasarlı kaza meydana gelirken, trafik ekipleri güzergahlarda kontrollerini artırdı. Bolu Bölge Trafik Müdürlüğü yetkilileri Bolu’dan geçecek sürücülerin araçlarında zincir ve çekme halatı bulundurmaları, yakın takip ve aşırı hızdan kaçınmaları uyarısında bulundu.

  Gece hava sıcaklığının sıfırın altında 5 dereceye kadar düştüğü Bolu’da, Belediye Meydanı’nda bulunan havuz dondu. Kar yağışı nedeniyle kent beyaza bürünürken, bazı kişiler, Yıldırım Beyazıd Camii’nin önünde kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan güvercinlere yem attı. Belediye ekipleri de kent içerisindeki yollarda tuzlama çalışması yaptı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı