Gündem Haberleri

  Bolu’da yıldırım 4 ayrı yerde orman yangınına neden oldu

  DHA
  31.07.2007 - 18:55 | Son Güncelleme:

  BOLU’da, yıldırım düşmesi sonucu 4 ayrı yerde çıkan orman yangınları kısa sürede söndürülürken, yaklaşık 1 hektarlık alan zarar gördü.

  Saat 17.00 sıralarında yıldırım düşmesi sonucu Bolu’da saat 17.00 sıralarında yıldırım düşmesi sonucu Mudurnu İlçesi’ne bağlı Hazreti Ali Kayası mevkii, Gerede İlçesi’ne bağlı Esentepe mevkii, Dörtdivan İlçesi’ne bağlı Tekke Yaylası ve Seben İlçesi’ne bağlı Bakırlı Yaylası'ndaki ormanlık alanlarda yangın çıktı. Mudurnu, Gerede ve Dörtdivan’daki yangınlar, Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin zamanında müdahalesiyle kısa sürede söndürüldü. Seben Bakırlı Yaylası’ndaki yangın ise 3 arazöz, 2 itfaiye aracı, 1 dozer, 30 orman işçisi ve 30 köylünün katıldığı söndürme çalışmalarıyla kontrol altına alındı. Yaklaşık 1 hektarlık çam ormanında etkili olan yangında soğutma çalışmaları sürüyor.

  Bolu Orman Bölge Müdür Vekili Cemalettin Öztürk, 3 ilçede çıkan yangınların örtü şeklinde olduğunu ve zamanında müdahaleyle herhangi bir zarar oluşmadığını, Seben’deki yangında ise yaklaşık 1 hektarlık alanın zarar gördüğünü söyledi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı