Gündem Haberleri

  Bolu 2. Komando Tugayı'nda güvenlik artırıldı

  Mutlu YUCA- Koray YILMAZDEMİR/BOLU, (DHA)
  18.05.2011 - 12:10 | Son Güncelleme:

  TERÖR örgütü PKK’nın, Bolu ve Karabük’te eylemler yapacağı istihbaratının alınmasının ardından, terör örgütüne ağır darbeler vuran Bolu 2’nci Komando Tugayı’na girişi sağlayan yol dubalarla kapatılırken, askerlerin çelik yelek ile nöbet tutmaya başladığı görüldü.

  Terör örgütü PKK’nın Kastamonu’da yaptığı saldırının ardından, Bolu ve Karabük civarında otoyol ve yol kesme eylemi ile Bolu 2’nci Komando Tugay Komutanlığı’na saldırı yapacağı yönündeki bilgiler üzerine güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarıldı. Kuruçay mevkiindeki 2’nci Komando Tugayı General Eşref Bitlis Kışlası’nın önündeki D-100 Karayolu’nun ortasında bulunan kışlaya direk giriş sağlayan yol dubalarla kapatıldı. Nöbet tutan askerlerin çelik yelek giydiği, nizamiyede bekleyen asker sayısının da artırılıdığı görüldü. Tugaya giren araçlar ise ayrıntılı aramadan geçiriliyor.

  Bolu İl Jandarma Komutanlığı ise denetimlerini sıklaştırdı. Jandarma, kırsal bölgelerde devriyelerini arttırarak, dağlık alan ve köylerde gece boyunca kontrollerini aralıksız sürdürüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı