Gündem Haberleri

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  29.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KALE

  Demre Vakfı kuruldu

  KALE'de mayıs ayından bu yana kuruluş çalışmaları devam eden Demre Eğitim ve Hizmet Vakfı (Dem-Vak) sonuçlandı. Kale Kaymakamlığı'nda bir araya gelen kurucu üyeler, noter huzurunda kuruluş senedini imzaladı. Vakfın kuruculaırı şu isimlerden oluştu: Kale Kaymakamı Veysel Yurdakul, Belediye Başkanı Adnan Genç, Beymelek Belediye Başkanı Osman Güngör, İl Genel Meclisi üyeleri Osman Cengiz, İbrahim Gedik, Ünal Çetinkaya, Ramazan Karataş, Ahmet Çetin, Orhan Avcı, İbrahim Gökçe, Mirsat Yılmaz, Ahmet Acar, Mehmet Bayrakçı, Nusret Bayar.

  Sandıklı

  Leblebicilik ölüyor

  SANDIKLI'da leblebi üretimi yapan esnafın sayısı her geçen gün azalıyor. Kaplıcalarından sonra leblebileriyle de ünlenen ilçede bu zenaati yapanların sayısı bir bir azalıyor. 20 yıldır leblebicilik yapan Yılmaz Aslan, mesleğin geleceğine umutlu bakmadıklarını söyledi. Sandıklı'da geçtiğimiz yıllarda 30'a yakın leblebici olduğunu ve bu sayının bu yıl 11'e düştüğünü açıklayan Aslan, ‘‘Leblebi üretimi hayli zahmetli bir iş. Bu yüzden çırak bulamıyoruz. Leblebicilik de yavaş yavaş tarihe karışıyor’’ dedi.

  Çevre Müdürlüğü taşınıyor

  Isparta'da Mimar Sinan Caddesi Esnaf Kefalet Kooperatifi karşısındaki binada hizmet veren Çevre İl Müdürlüğü, Özel İdare Binası'na taşınacak. Çevre İl Müdürü Orhan Ünal, ‘‘Müdürlüğüz, Bağ-Kur İl Müdürlüğü'nün Özel İdare Binası'nın 1. katında boşalttığı yere taşınacak’’ dedi.

  İl Daimi Encümeni ve Isparta Valiliği'nden onay çıktığını söyleyen Orhan Ünal, Maliye ve Çevre bakanlıklarından da izin alındığını söyledi. Ünal, ‘‘Bakanlıklardan gerekli izinler alındı. Şimdi tadilat çalışmalarına başlayacağız. Herhalde yılın ilk haftasında taşınırız’’ diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı