Gündem Haberleri

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  12.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  FİNİKE

  Portakal yüz güldürdü

  Antalya'nın Finike İlçesi'nde üretilen portakal, fiyatları ile üreticilerin yüzünü güldürdü. Sahip olduğu özellikleri ile dünyanın önde gelen portakal türlerinden olan Finike portakalının bu yıl verimin az olması, fiyatları yükseltti.

  Portakalın kilosunun 200 bin liradan satışa sunulduğunu belirten narenciye üreticileri, ‘‘Verim düşük oldu ama fiyatların yükselmesi yüzümüzü güldürdü’’ diye konuştu.

  GAZİPAŞA

  Kivi bereketi

  GazİpaŞa'da deneme ekimleri yapılan kivi üretiminden olumlu sonuçlar alındı. Türkiye'nin en kaliteli kivilerin üretildiği Gazipaşa'da kivi yetiştiriciliği işi hızla yaygınlaşmaya başladı.

  ÖRNEK BAHÇE

  Kivi yetiştiriciliğinde ilçeye bağlı Çakmak Köyü'nden Hasan Duman'ın bahçesi de örnek bahçe kabul edildi. Ürettiği kivilerle Gazipaşa'da düzenlenen festival ve fuarlarda yarışmaya giren Duman, jüri tarafından üçüncü kez ödüle layık görüldü.

  AĞLASUN

  Cd’li eğitim

  Burdur'un Ağlasun İlçesi'nde Milli Eğitim ve Ağlasun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, ilköğretim okullarında deprem eğitimi vermeye başladı. Deprem sırasında ve sonrasında yapılması gerekenleri 4 cd'de toplayan yetkililer, yaklaşık bin 100 öğrenciyi eğitimden geçirdi. Öğrencilerele deprem anında paniğe kapılmadan neler yapılması gerektiğinin öğretiliyor.

  KORKUTELİ

  Ameliyathane hazır

  Korkuteli Devlet Hastanesi'ne uzun zamandır eksikliği hissedilen ikinci ameliyathane gerekli olan makineler alındı. Döner sermaye tarafından Ankara'da bir üretici firmadan 8 milyar 200 milyon liraya ihale ile kazanılan anestezi ünitesi devlet hastanesine getirilerek monte edildi.Satın alınan makinelerin son teknoloji ürünü olduğunu belirten Başhekim Opr. Dr. Hasan Karataş, ‘‘Hastanemizde tek ameliyathane ile yıllardır zorlanıyorduk’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı