Gündem Haberleri

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  08.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  GAZİPAŞA

  Çilek hasadı başladı

  Antalya'nın Gazipaşa İlçesi'nde gün geçtikçe yaygınlaşan ve çiftçinin gözdesi olan çilek tarımında hasat başladı. İlçede yaklaşık 2 bin dönüm alanda yapılan çilek tarımı geçen yıl çiftçinin yüzünü güldürmüş ve iyi para kazandırmıştı.

  Almanya'ya ihraç edilen Gazipaşa çileğinin bu yıl da ihracının yapılacağı bildirildi. Bir dönümden 1.5 tona yakın ürün alan çiftçiler, çileğin diğer ürünlere göre daha az masraflı olduğunu söyledi.

  Cemil ŞAHİN/DHA

  KAŞ

  'Devlet'e 5 milyar

  Kaşlı turizmcilerden Şevket Demirci, düzenlenen bir açık artırmada MHP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli'nin resmine 5 milyar lira verdi.

  MHP gününe çok sayıda partili katılırken, parti yönetimi granit mermer üzerine işlenmiş genel başkan Bahçeli'nin resmini açık artırmaya koydu. Parti ilçe teşkilatı ve gençlik kollarına birer milyar, mermer resme de 3 milyar veren Kaşlı turizmci Demirci, ‘‘Devlet'e canım feda’’ dedi. Süreyya

  ŞEYHOĞLU /DHA

  FİNİKE

  Fakirlere yardım

  Finike'ye bağlı yerleşim birimlerinden tespit edilen 420 aileye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 3 milyar 672 milyon liralık yardım yapıldı. Finike Kaymakamı Abdulkadir Demir başkanlığında yapılan yardımlarda her aileye 8 milyon 745 bin lira değerinde malzeme verildiği bildirildi. İçinde şeker, pirinç, yağ, makarna ve çayın yer aldığı belirtildi.

  BURDUR

  Hayvan üreticisi mutlu

  Burdur'un Çavdır İlçesi'nde büyük ve küçükbaş hayvan üreticisi satışlardan iyi para kazanırken, tüketiciler fiyatların yüksek oluşundan şikayet etti. Ramazan ayıyla birlikte fiyatların hızla yükseldiğini ifade eden tüketiciler, Türkiye'nin sayılı hayvan pazarlarından olan Çavdır'da et yiyememekten şikayet etti. İlçede bir kilo dana etinin 3 milyon 750 bin, bir kilo pirzolanın 4 milyon 500 bin, 1 kilogram kıymanın ise 3 milyon 200 bin liradan satışa sunulduğu açıklandı. Osman ORAL/DHA

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı