Gündem Haberleri

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  04.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  EĞİRDİR

  Turist akacak

  Özellİkle iç turizmde yıldızı parlayan Eğirdir, Ramazan Bayramı ve Yılbaşı'nda turist akınına uğrayacak. Yazılı Kanyon, Kovada Milli Parkı, Kasnak Ormanları, Ada Harabeleri, Yalvaç Pisidia Antik kenti ve Davraz Kayak Tesisleri'yle önemli turizm merkezleri arasına giren Eğirdir'de rezervasyonlar hız kazandı. Turizm müdürlüğü yetkilileri, Ramazan Bayramı ile Yılbaşı tatilinin birleşmesi nedeniyle hızlı bir iç turizm yaşanacağını, Eğirdir'in de bu pastadan pay alacağını söyledi.

  SANDIKLI

  Hayvancılık paneli

  HayvancIlIk sektörünün hızla geliştiği Afyon'un Sandıklı ilçesinde yem üreticisi firmaların girişimi ile hayvancılık ve yem konulu bir panel düzenlendi.

  Halk Eğitim Salonu'nda yapılan panele konuşmacı olarak Ege Üniveritesi Ziraat Fakültesi Dekanı Mustafa Ergün, öğretim görevlisi Doç. Dr. Ahmet Akçin ve Afyon Milletvekili Prof. Dr. Abdülkadir Akcan katıldı. Altınyem ve Şahinler Canlı Hayvan firmalarının otaklaşa düzenledikleri paneli yaklaşık 200 kişi izledi.

  GAZİPAŞA

  Birlik kuruluyor

  GazİpaŞa İlçesi'nde üretici birliklerinin kurulması için çalışma başlatıldı. Antalya ve Gazipaşa tarım müdürlüklerinin organizasyonunda yapılan açıklamada üretici birliklerinin küçük üreticileri koruyacağı, kaliteli üretimin ve ihracatın da bu yolla artacağı bildirildi.Toplantıyakatılan Antalya Destekleme Şube Müdürü Ayşeli Dumrul çiftliklerin tek başına hareket ettiği takdirde girdilerin pahalı olduğunu söyledi.

  SERİK

  Vali dert dinledi

  Serİk'in Alacami Köyü'nde okul açılışına katılan Vali Ertuğrul Dokuzoğlu, köylülerle sohbet etti. Valiye köyün sorunlarını anlatan muhtar Halil Karcı, özellikle içmesuyu konusunda büyük sıkıntı yaşadıklarını söyledi. Karcı, validen sağlık ocağına da hemşire ve doktor istedi.Sorunları dinleyen Vali Dokuzoğlu, gerekenin derhal yapılacağı yolunda söz verdi. Dokuzoğlu, ‘‘İçmesuyu sorununuz olduğunu bilmiyordum. Bilseydim Köy Hizmetleri'nden yetkili getirir çalışma yaptırırdım’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı