Gündem Haberleri

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  28.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  GAZİPAŞA

  Ormanda anlaşma

  Gazipaşa Orman İşletme Müdürlüğü, orman işçisi köylülerle üretim faaliyetleri konusunda anlaşma yaptı. Anlaşmaya göre 2001 yılında programa alınan tüm orman işleri köylüler tarafından yapılacak. Bütün işlerde Orman İşletme Müdürlüğü'nün belirlediği kurallara ve süreye titizlikle uyulacak. Orman İşletme Müdürü Ender Can Çalışkan, ‘‘Önce sıkı pazarlık, herşeyi detayıyla konuşma, ondan sonra da anlaşmaya sadakat vazgeçilmez kuralımızdır’’dedi.

  KEMER

  Her an tetikteler

  ANTALYA'nın Kemer İlçesi Orman Bölge Şefliği'nin yangın ekibi başarılı çalışmaları nedeniyle vatandaşın gurur kaynağı oldu. Orman yetkilileri 25 kişilik ekibin yoğun çalışmaları sayesinde 3 yıldır bölgede ciddi bir yangın olayının yaşanmadığını söyledi.

  24 SAAT DEVRİYE

  Antalya'nın Sarısu mevkiinden Kemer ve Ulupınar'a kadar olan kesimde iki yangın söndürme arozözünün günün 24 saat devriye gezdiğini belirten yetkililer, vatandaşların da ormanlara karşı duyarlı olduğunu söyledi.

  ISPARTA

  Tedavi merkezi

  MHP Isparta milletvekilleri Osman Gazi Aksoy ve Mustafa Zorlu, Eğirdir Kemik Hastalıkları Hastanesi'nde incelemelerde bulundu. Milletvekilleri Başhekim Opr. Dr. Cüneyt Turan'la bir görüşme yaparak, hastanenin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ne dönüştürüleceğini söyledi. Milletvekilleri, çocuk ve dahiliye polikliniklerinin de açılacağı müjdesini verdi.

  KORKUTELİ

  Okul isyanı

  AÇILDI 1995 yılından beri Korkuteli Lisesi'nde eğitim gören Anadolu Lisesi öğrencileri kendilerine ait bina istedi. Başka bir okula ait binada eğitim görmenin onur kırıcı olduğunu söyleyen öğrenciler, ‘‘Kendimizi sığıntı gibi hissediyoruz’’ dediler.

  KAPISI YOK

  Halen eğitim gördükleri okulun kapısı bile olmadığını, giriş için yangın merdivenlerini kullandıklarını söyleyen öğrenciler, ‘‘Okulda ne laboratuvar, ne harita odası ne de öğretmen odası var. Hatta kantini bile yok’’ diye konuştular.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı