Gündem Haberleri

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  12.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MANAVGAT

  Atalarımızın büstleri

  Manavgat Belediyesi tarafından yaptırılan Atatürk ve 16 Türk büyüğünün büstü törenle açıldı. Törene MHP Antalya Milletvekili Nesrin Ünal, Manavgat Kaymakamı Mehmet Çapraz ve belediye başkanlarıkatıldı. Belediye Başkanı Zeynel Şenol, ‘‘Kültürel alanda gelişmek için hem geçmişimize, hem de geleceğimize gerekli önemi göstermemiz gerekir. 16 Türk büyüğünün büstü ile burada onları ölümsüzleştiriyoruz’’ dedi.

  GAZİPAŞA

  Turistin gözdesi

  GazİpaŞa'nın İnceağız Köyü yakınlarındaki tarihi Meryem Köprüsü turistlerin de gözdesi. Gazipaşa'ya tatile gelen turistlerin uğramadan gitmediği antik köprü Roma ve Bizans yapı kültürünün bütün özelliklerini taşıyor.

  Bunca yıldır ayakta kalmayı başaran köprüyü çok beğenen turistler, ‘‘Binlerce yıl önceden kalmış bu köprüyü görmek büyük bir şans. Gerçek bir mimari harikası’’ diyor.

  SERİK

  Bir numarayız

  Serİk'in turistik beldesi Belek'te faaliyet gösteren Belconti Hotel Animasyon ekibi bu işte iddialı olduklarını söyledi. Belek'te animasyon işinde bir numara olduklarını iddia eden animasyon ekibi üyeleri, ‘‘3 yıldır sürekli birlikteyiz.

  Şov yapmak bizim işimiz. Çünkü günde 10 saat müşterileri eğlendirmek için çalışıyoruz. Havuz oyunları şovu ile gelen müşterileri eğlendiriyoruz’’ dedi.

  GAZİPAŞA

  Turfanda fıstık

  GazipaŞa'da üretimi yapılan yer fıstığının turfandası yetişti. Topraktan çekilen yer fıstıkları taze, çiğ ve kaynatılmış olarak yöre halkı tarafından severek yeniyor.

  Aileleri tarlada çalışırken, çocuklar da toplanan yer fıstıklarını büyük bir keyifle yiyor. Turfanda fıstık 1 milyon liradan alıcı bulurken ilçe genelinde 3-4 bin dönüm alanda ekim yapılıyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı