Gündem Haberleri

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  07.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  GAZİPAŞA

  Godzillalar çok ağır

  Antalya'nın Gazipaşa İlçesi'nde yetişen dev godzilla kabaklarını yetiştirildikleri yerden ayırıp depolara taşımakta büyük güçlük çekiliyor. Her biri 50-130 kilogram arasında değişen ağırlıkları ile dev kabaklar ancak birkaç kişinin biraraya gelmesiyle taşınabiliyor. Dev kabakları taşımak ise üreticilerin saatlerce zamanını alıyor.

  KALE

  Mini müze ilgi gördü

  Noel Baba Vakfı tarafından Kale'de bulunan dünyaca ünlü Noel Baba Kilisesi bahçesine konulan küçük mini müze turistlerin ilgi odağı oldu. Rusya'dan toplanan Noel Baba maketleri küçük bir cam vitrine yerleştirildi.

  İlçeye gelen turistler küçük müzeyi incelemeden geçmezken turizmciler, bu maketlerin üretilip satılmasını istiyor. Maketleri yöredeki genç kızların yapabileceğini söyleyen turizmciler, ‘‘Maketler ilçemize kazanç kapısı olabilir’’ dedi.

  ALANYA

  Ulaş’ta sakin bir plaj

  Alanya'ya 6 kilometre uzaklıkta bulunan Karayolları İşletmesi'nin Ulaş Dinlenme Tesisi, ilçenin ilk ve tek ücretli plajı. Sessizliği seven yerli ve yabancı tatilcilerin tercih ettiği plajlar arasında yer alan Ulaş Dinlenme Tesisleri, duş, wc, piknik alanı ve plajı ile hizmet veriyor. Giriş ücretinin kişi başı 300 bin lira olduğu plajdan elde edilen gelir Karayolları Vakfı'na kalıyor.

  KORKUTELİ

  Kültür mirası yıkılıyor

  Antalya'nın Korkuteli İlçesi'ne 3 kilometre uzaklıktaki Selçuklu dönemine ait Alaaddin Medresesi ile hamamlar ilgisizlik yüzünden birer birer yıkılıyor.

  Antalya Fethiye'ye karayolu üzerindeki tarihi eserleri kurtarmak için bazı girişimlerde bulunduğunu söyleyen Belediye Başkanı Adnan Uğurlu, ‘‘Burayı müze haline getireceğiz’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı