Gündem Haberleri

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  05.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KEMER

  Zabıta denetimde

  KEMER'in Beldibi belede belediyesi zabıta ekipleri denetimlerini artırdı. Belediye zabıta ekipleri ile Beldibi Sağlık Ocağı Çevre Sağlık uzmanları tüm esnafı denetimden geçiriyor.

  Hem belde halkının, hem de beldeye gelen yerli ve yabancı turistlerin sağlıklı bir şekilde tatil yapabilmesi için tüm işyerlerinin kontrolden geçirildiğini söyleyen yetkililer, ‘‘Kurallara uymayanlara cezai işlem uyguluyoruz’’ dedi.

  Tohumluk dağıtımı

  Afyon'un Şuhut İlçesi'nde Şeker Pancarı Kooperatifi'nce üreticilere yüksek verimli tohumluk dağıtılacağı bildirildi. Kooperatifi Satış Mağazası'ndan yapılan duyuruda yüksek verimli patates, soğan, kavun, karpuz, salatalık tohumu almak isteyen çiftçilerin eylül ayı sonuna kadar istedikleri tohumluk cinsi ve miktarını bildirmeleri istendi.

  MANAVGAT

  Her mahalleye spor sahası

  Manavgat Belediyesi her mahalleye bir spor sahası sloganı ile yola çıkarak üç mahalleye basketbol ve bir voleybol sahası inşa etti. Çevreleri tel örgülerle korunan bu sahaları gençelerin istedikleri zaman kulanabileceklerine dikkat çeken Belediye Başkanı Zeynel Şenol, ‘‘Olanaklarımız dahilinde saha sayısını daha da artırmayı düşünüyoruz’’ diye konuştu.

  BURDUR

  Bağ-kurlu icralık

  Burdur'un Ağlasun İlçesi'nde 47 Bağ-Kur'lu vatandaş primlerini zamanında ödemediği veya geciktirdiği gerekçesiyle icraya verildi. 1998, 1999, 2000 yıllarına ait prim borçlarını yatırmayan Bağ-Kur'lu vatandaşların 30 milyon liraya yakın prim borcunun olduğunu belirten yetkililer, gecikme borçlarının icra yoluyla tahsil edileceğini açıkladı.

  GAZİPAŞA

  Seralarda ekim başladı

  Gazipaşa'da seralarda kışlık turfanda sebze ekimi başladı. Türkiye'nin turfanda ihtiyacının yaklaşık yüzde 35'ini karşılayan ilçede ekim çalışmaları hızlandı.

  MASRAFLI ÜRETİM

  Yaklaşık 15 bin dönüm alanda örtü altı sebze yetiştiriciliği yapılan ilçede üreticiler devlet desteği beklediklerini söylüyor. Örtü altı sebze yetiştiriciliğinin masraflı bir üretim şekli olduğunu anlatan üreticiler, ‘‘Sebze ihracatı teşvik edilip desteklenmeli’’ diyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı