Gündem Haberleri

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  03.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KAŞ

  Otomobil fiyatına tüfek

  Kaş'taki antik eşya mağazasında satılan iki asırlık gümüş kakmalı tarihi tüfek otomobil fiyatına alıcı bekliyor. 1800 yılında yapılan ve barutla ateşlenen servet değerindeki antika tüfeğin namlusu ile tetik mekanizması el işi gümüş figürler ile süslü.

  2OOO DOLAR

  Osmanlı yapımı tek namlulu tüfeğin orijinal olduğunu söyleyen antikacı Vakkas Taşkıranlı, ‘‘Turistlerin hayranlıkla izlediği bu tüfeğe 2 bin dolar istiyorum. Ancak bu fiyat bile gerçek değerini yansıtmıyor. Her türlü resmi belgesi olan bu ata yadigarı tüfeği satmaya gönlüm razı olmuyor’’ dedi.

  Süreyya ŞEYHOĞLU

  KUMLUCA

  Belediye özlemi

  KUMLUCA'nın en büyük köyü Hacıveliler halkı belediye kurulup kurulmaması konusunda referandum istiyor. Köylerinin belediyeye geçmesine halkın karar vermesi gerektiğini söyleyen vatandaşlar, ‘‘Belediye olmamız durumunda komşu iki köy de bize bağlanacak. Referandumu bunun için istiyoruz. Ancak gönlümüzde belediye özlemi yattıyor’’ dedi.

  MANAVGAT

  Sahilleri atlar bastı

  Manavgat'ın turistik Side beldesi sahilleri yılkı atlarının hücumuna uğradı. Beldenin en iyi otelleri, hatta mavi bayraklı tatil köylerinin önlerini mesken tutan başı boş atlarla hiç kimse başa çıkamıyor.

  Sezon açılırken alınacak önlemler gündeminin ilk sırasını her zaman bu sorunun oluşturduğunu belirten belediye yetkilileri, ‘‘Yine de başarılı olamıyoruz. Bu konuda vatandaşlardan yardım bekliyoruz’’ dedi.

  GAZİPAŞA

  Kaz tüyüyle balık avı

  GAZİPAŞA'da palamut avına çıkan balıkçılar avlarını kaz tüyüyle aldatıyor. Süratle yol alan teknelerden veya botlardan çekilen ucunda yem olarak kaz tüyü bağlı misinalar palamutların hücumuna uğruyor.

  OLTAYA TAKILIYOR

  Kaz tüyünü yiyecek zannederek yutan palamutlar, bir daha oltadan kurtulamıyor. Uygulamanın hem kolay hem de bedava olduğunu belirten balıkçılar, ‘‘Bedava yemle avlanıyoruz. En zararsız ve en kolay avlanma yöntemi bu’’ diye konuşuyor.

  M. Ali UYSAL /DHA

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı