Gündem Haberleri

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  02.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KORKUTELİ

  Harabe okula tepki

  Antalya Korkuteli’de 1950’den eğitim-öğretim yapılan Fatih İlköğretim Okulu velilerin tepkisine neden oldu. Yeni eğitim yılının başlamasına az bir zaman kala veliler bakımsızlıktan yıkılmak üzere olan okulun tamir edilmesini istedi.

  OKUL İSTİYORUZ

  Okulun kapasitesinin mevcut öğrenci sayısını kaldıramayacağını anlatan veliler, ‘‘İhtiyaca cevap verecek bir okul yapılmasını istiyoruz’’ diye konuştu.

  ISPARTA

  Domates coşkusu

  Isparta'nın Keçiborlu İlçesi'nde 3. Kültür ve Domates Festivali yapıldı. Şehir parkında bir törenle başlayan festivalde domates yarışmasında dereceye giren üreticilere ödülleri verildi.

  Domates yarışmasında birinci Hasan Karakaş, ikinci Kemal Yoldaş, üçüncü ise Remzi Bağcı adlı üretici oldu. Yarışmada dereceye giren çiftçilere altın, gübre ve çeşitli hediyeler verildi.

  ISPARTA

  Yeni başhekim

  Kendi dalında Türkiye'nin önde gelen hastaneleri arasında yer alan 900 yataklı Eğirdir Kemik Hastalıkları Hastanesi başhekimliğine Opr. Dr. Cüneyt Turan atandı. 40 yaşındaki Turan 1992 yılından bu yana aynı hastanede görev yapıyordu.

  BURDUR

  Bağlama tutkusu

  Burdurlu gençlerin bağlamaya olan ilgisi her geçen gün artıyor. İlde bağlama ve saz imalatı yapan Ahmet Atay ayda ortalama 40 bağlama sattığını söyledi.

  İLGİ ARTIYOR

  Atay, ‘‘Benim bu işten para kazanmak gibi bir düşüncem yok. Bu imalathanede çalışmak ve burada saz çalan gençleri görmek bana çok büyük haz veriyor’’ diyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı