Gündem Haberleri

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  16.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  SANDIKLI

  Sürücülere belge

  SANDIKLI Şoförler ve Otomobilciler Odası tarafından açılan Ticari Taşıt Kullanma Kursu'nun ilk döneminden 1'i bayan 274 kişi sürücü belgelerini aldı. Oda Başkanı Ahmet Erdem, ilk dönem kursun ihtiyaca cevap vermemesi nedeniyle ikincisinin açıldığını bildirdi.

  UYARILDILAR

  Belgesi bulunmayan vatandaşları uyaran Erdem, ‘‘Belgesi bulunmayan meslektaşlarımızın trafiğe çıkmaması gerekiyor. Kursumuza katılıp ticari taşıt kullanma belgelerini alıp cezalı duruma düşmekten kurtulmalarını istiyoruz’’ dedi. İsmail AKAR/DHA

  AFYON

  İşçi sıkıntısı

  AFYON Şuhut'ta yağışların uzun sürmesi nedeniyle geciken pancar ve haşhaş bitkilerinin çapalayacak işçi bulunamıyor. İlçe merkezine çevre köylerden kadın çapa işçisi getirilmeye başlanırken, arz-talep dengesine bağlı olarak işçi ücretleri de 2 milyondan 3 milyon liraya çıktı. Patates ile ayçiceği çapalarının da başlamasıyla işçi ücretlerin artması bekleniyor.

  GAZİPAŞA

  Anıt ağaçlara koruma

  GAZİPAŞA'nın Mahı Yaylası'nda 7-8 asırlık koruma altındaki karaçam ağaçlarının kesimine hiçbir koşulda izin verilmeyeceği açıklandı. Orman İşletme Müdürü Ender Can Çalışkan, ‘‘Bölgedeki bin 500 hektarlık alanı gözümüz gibi koruyoruz’’ dedi.

  AÇIK MÜZE

  Orman Müdürü Çalışkan, ‘‘Türkiye'nin turizme açık ilk anıt ağaçlar müzesini oluşturmayı amaçlıyoruz. Tarihe tanıklık eden bu ormanlar, dünyanın ilgisini çekip turist yağacak’’ diye konuştu.

  M. Ali UYSAL

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı