Gündem Haberleri

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  12.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Turfanda erik piyasada

  GAZİPAŞA'da turfanda yeşil erik piyasaya çıktı. Havaların elverişli gitmesi nedeniyle eriğin bu yıl erken çiçek açtığını belirten üreticiler, ‘‘Bu meyve nohut büyüklüğüne ulaşınca yenmeye başlar. Erken hasat çiftçiye iyi para kazandırdı’’ dediler.

  MASRAFSIZ

  Erik yetiştirmenin kolay ve masrafsız olduğuna dikkat çeken üreticiler, ‘‘Dalından koparılsa bile uzun süre çüremeden bekleyebiliyor. Satış süresi de birkaç günle sınırlı değil. Artık çiftçi tercihini bu meyveden yana kullanıyor’’ diye konuştular

  M. Ali UYSAL / DHA

  KALE

  Kale-Finike yolu unutuldu

  UZUN süredir tamamlanmayan Kale-Finike yolunun yapımı yine ertelendi. Karara büyük tepki gösteren vatandaşlar, ‘‘İki ilçe arasındaki 23 km'lik. yolun 18 km'si bozuk ve virajlı.

  Bu yol yüzünden kimse tarih ve doğa zengini il çemize gelmek istemiyor. Artık bu yol biran öne yapılsın’’dediler.

  SİDE

  Temizlik kampanyası

  SİDE Belediyesi'nin organize ettiği temizlik kampanyasına katılım yüksek oldu. İşçi, asker, öğrenci ve 8 sivil toplum kuruluşunun işbirliğiyle belde baştan sona temizlendi. Geniş kapsamlı temizlik harekatı ise Büyük Plaj çevresinden baştıldı.

  Kampanya ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanı A. Kadir Uçar, ‘‘Amacımız daha temiz bir Side. Vatandaş ve esnaftan ricam kendi kapılarının önünü temiz tutsunlar. Side o zaman daha temiz olur’’ dedi.

  Faruk TURHAN / MANAVGAT (DHA)

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı