Gündem Haberleri

  Bölgeden

  Hürriyet Haber
  07.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KALE

  Sahil temizlendi

  KALE Kültür Merkezi ile Taşdibi Plajı arasındaki sahil belediye ekipleri tarafından temizlendi. Çalışmalarla ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Adnan Genç, ‘‘Sahili tüm vatandaşların kullanımına açtık. Buralarda yapılaşmaya izin vermeyeceğiz’’ dedi.

  Sahilde görüntü kirliliğine neden olan geçen yılda kalma oba çatılarının tamamen yıkıldığını söyleyen Başkan Genç, ‘‘Çatıların kaldırılacağı bir ay önceden vatandaşlara belediye hoparlörlerinden duyuruldu. Oba yapımını da yasakladık ’’ diye konuştu.

  MANAVGAT

  Çardaklar kaldı

  Manavgat'ın Sorgun ve Bogaz beledilerinde içinde yaklaşık 6 bin kişinin yaşadığı çardakların yıkılması bu yıl da gerçekleştirilemedi. Side ve Manavgat belediyeleri arasındaki mülkiyet anlaşmazlığı nedeniyle yıkılamayan çardakların görüntü kirliliği yarattığı bildirildi.

  Manavgat Belediye Başkanı Zeynel Şenol yasal proplemleri aştıkları takdirde vatandaşları daha insanca yaşabilecekleri yerlere taşıyacaklarını belirterek, ‘‘Bu görüntüler çok çirkin. İnsanlar içme ve tuvalet sularını aynı anda kullanıyor. ’’ dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı