GeriGündem Bölgeden
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bölgeden

ALANYA

İzciler yemin etti

İZCİLİK eğitimlerini başarıyla tamamlayan Alanya Barbaros Azakoğlu İlköğretim Okulu'ndan bir grup öğrenci izcilik yemini etti. Ananas Otel'de düzenlenen yemekli toplantıda izciler, yemin töreninin ardından velileriyle birlikte şarkılar söyleyip, halay çekti.

İzcileri, ‘‘iyilikten, güzellikten yana insanlar’’ olarak niteleyen Okul Müdürü Murat Karaduman, ‘‘İzci, temelinde insan sevgisi bulunan, vatan ve tanrı aşkıyla pekiştirilen, disiplinli, özverili, dürüst, saygılı gönüllü kişidir’’ dedi. Konuşmanın ardından izciler obalara ayrıldı.

AĞLASUN

Başkan seçildi

BURDUR'un Ağlasun İlçesi'nde 177 Sayılı Gül-Gülyağı ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi'nde başkanlık seçimi yapıldı. 363 ortaktan sadece 26'sının katıldığı genel kurulda yapılan seçimde Yazır Köyü Muhtarı Ali Uygur başkan seçildi. Kooperatifin yönetim kurulu da Uygur'un başkanlığında İbrahim Beder, Hüseyin Onaç ve Mutafa Mete'den oluştu. Sadun KILIÇ

Şuhut’ta pancar ekimi

Besiciliğin yaygın olduğu Afyon'un Şuhut İlçesi'nde hayvan yemi olarak kullanılan pancar ekim çalışmaları başladı. Besicilerin kendilerine bir an önce başvurmalarını isteyen İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri, ‘‘Üreticilerin ekim alanlarını bize bildirmeleri gerekiyor. Bu yıl gelişi güzel ekime izin verilmeyecek’’ dedi.

Okuma yazma kursu

KAŞ Halk Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği okuma-yazma kursuna askerler de büyük ilgi gösteriyor. Haftada 4 gün ve toplam 90 saat olarak düzenlenen kursa katılanlara başarı belgelerinin verileceğini belirten Kaş Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdurrahman Hamarat, ‘‘20 gün sürecek kurslarımıza büyük ilgi var’’ dedi.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle