Gündem Haberleri

  Boğulmamak için yüzme öğreniyorlar

  Ömer PINAR/ŞANLIURFA, (DHA) / A.A
  18.07.2012 - 11:24 | Son Güncelleme:

  Şanlıurfa'da boğulma vakalarının önüne geçebilmek için çocuklara ücretsiz yüzme dersi verildi ve parklara portatif havuzlar kuruldu.

  Şanlıurfa’da, kanallarda boğulma vakalarının önüne geçebilmek amacıyla Şanlıurfa Valiliği tarafından 400 çocuğa yönelik yüzme kursu düzenlendi. Kursu ziyaret ederek çocuklara sohbet eden Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, proje ile amaçlarının boğulmaları önlemek olduğunu söyledi.

  Havaların ısınmasıyla birlikte sulama kanallarında yaşanan boğulma olaylarının önüne geçebilmek amacıyla Şanlıurfa Valiliği tarafından yüzme kursu başlatıldı. Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’in talimatıyla Toplum Destekli Polis Birimi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü kenar semtlerde mahalle muhtarlarıyla görüşerek çocukların yüzme kursuna katılmalarını sağladı.

  Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, bugün Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bahçesindeki yüzme havuzuna giderek, kursa katılan çocukları ziyaret etti. Vali Güvenç, 3 ay boyunca devam edecek olan kursa katılan çocuklara şort giydirdi. Vali Güvenç, "Yaz boyu devam edecek kurslarımıza 400 çocuk katılacak. 10 eğitmen tarafından verilen kurslarda çocuklara yüzme öğretilecek. Amacımız bu kurs ile yüzmeyi öğrenen çocuklarımızın boğulmalarını önlemektir. Kenar semtte muhtarlarla görüştük ilk etapta 3 gün düzenlenen yüzme kursuna 400 öğrenci katılacak. Çocuklarımız burada uzman eğitmenler tarafından eğitilecekler. Çocuklarımız hem yüzmeyi öğrenecek hem de güvenli şekilde serinleyecekler" dedi.

  ŞANLIURFALI ÇOCUKLAR YÜZME ÖĞRENİYOR / FOTO GALERİ

  PORTATİF HAVUZ ÖNLEMİ

  Sıcak havadan bunalan Viranşehirli çocuklar, parkta kurulan portatif havuzda serinlemeye çalışıyor.

  Viranşehir Belediyesi, çocukların serinlemek için süs havuzlarına girmelerini önlemek amacıyla Antik Park'a portatif havuz kurdu. Aşırı sıcaklardan bunalan çocuklar da buradaki portatif havuza girerek gönüllerince eğleniyor.

  Belediye Başkan Vekili Mehmet Burun, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede yaz aylarında aşırı sıcaklardan bunalan ve parklarda yapılan süs havuzlarına giren çocukların tehlikelere maruz kaldığını ifade etti.

  Çocukların tehlikelerden korumak için bazı önlemler aldıklarını dile getiren Burun, şunları kaydetti:

  “Bizim parklarımızın hemen hemen hepsinde süs havuzları var. Çocuklarımız sıcaktan bunalıp bu havuzlarda yüzüyor. Bu da çok tehlikeli bir durum meydana getiriyor. Çünkü havuzlarda elektrik var ve kötü sonuçlara neden olabilir. Bizler de portatif havuzlar alarak çocukların güvenli bir şekilde eğlenmeleri için olanak sunduk. Şimdilik sadece Antik Park'ta kurduğumuz portatif havuzu ilçemizin diğer parklarına da kurarak, bütün çocuklarımızın bu havuzlardan yararlanmasını sağlamak istiyoruz. Yeni yapılan parklara da çocuklar için gerçek yüzme havuzu kurup yüzme bilmeyenleri için gerekli malzemeleri alarak gerçek havuzlarda yüzmelerini sağlayacağız.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı