Gündem Haberleri

  Boğaziçi Köprüsü viyadüğünden beton yağdı

  Sefa KIDIK/İSTANBUL, (DHA)
  16.10.2011 - 11:09 | Son Güncelleme:

  ORTAKÖY’de park edilen bir otomobilin üzerine, Boğaziçi Köprüsü’nün devamındaki viyadükten beton parçaları düştü. Otomobilinin üzerinde, beton parçalarını görünce büyük şaşkınlık yaşayan Ayla Parteş, "Yetkilileri göreve çağırıyorum. Ben sadece arabanın hasarıyla kurtuldum. Binlerce insan Avrasya Maratonu için köprüde koşacak" dedi.

  Amcabey Sokak girişine sabah saatlerinde otomobilini park eden 48 yaşındaki Ayla Parteş, çöp atmak için gece yarısından sonra dışarı çıktığında, aracının üzerinde beton parçaları gördü.

  VİYADÜKTEN BETON YAĞDI / FOTO GALERİ

  BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜ VİYADÜĞÜNDEN BETON YAĞDI / WEB TV

  Çevrede kimseyi göremeyen Parteş, beton parçalarının köprünün  viyadükten koptuğunu fark etti. Parteş, otomobilinin ön bölümüne büyük hasar veren onlarca beton parçasını  tek tek toplayarak, yetkililere göstermek için poşet içine koydu.

  FACİAYA NEDEN OLABİLİR

  Her gün otomobilini boş bulduğu sokak içine park ettiğini belirten ve bir hukuk bürosunda yönetici asistanı olarak çalışan Ayla Parteş, şunları söyledi:

  "Otomobilimin yanındaki çöp konteynerine giderken, aracımın üzerindeki beton parçalarını gördüm. Aracımın camına ve ön kısmına hasar veren beton parçalarının nereden geldiğini önce anlayamadım. Çevrede kimsenin olmadığını görünce, beton parçalarının, viyadüğün bu ayağından, sütunlarından koptuğunu fark ettim. Durumu hemen polise bildirdim. Polis önce inanmak istemedi. Daha sonra ısrarla arayınca polis olay yerine gelerek tutanak tuttu. Otomobilin tamir masrafını kaskodan alacağım. Ancak yaşanan bu olay küçük gibi gözükse de daha büyük faciaya neden olabilirdi. Aracımın içinden çıkarken de bu parçalar düşse yaralanabilirdim. Köprü üzerinden binlerce insan koşarak geçecek. Koşu esnasında yaşanacak titreşimle köprünün ne büyük tehlike atlatacağını düşünemiyorum. Yetkilileri göreve çağırıyorum."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı