GeriGündem Boğaz'da eylem
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Boğaz'da eylem

Çevreci kuruluşlar, Karadeniz, Marmara ve Boğazlar'daki tehlikelere dikkati çekmek için 7 Haziranda Boğaziçi Köprüsü ve İstanbul Boğazı'nda bir dizi etkinlik düzenleyecek.

S.O.S Çevre Gönüllüleri Platformu Başkanı Türksen Başer Kafaoğlu, ‘‘Amacımız Karadeniz ve Marmara'nın Avrupa'nın çöplüğü, Boğazlar'ın da petrol yolu olmadığını uluslararası kamuoyuna anlatmak, merkezi hükümete de gerekli önlemlerin alınmasını bir kez daha hatırlatmak’’ dedi. Boğazlar'da petrol yüklü tanker trafiğinin gün geçtikçe arttığına dikkat çeken Kafaoğlu, yoğun deniz trafiğinde meydana gelebilecek bir felaketin, Türkiye'nin yanı sıra bölge ülkelerinde de sanayi, ticaret ve sosyal alanda büyük yıkımlara yol açabileceğini vurguladı. ‘‘Doğanın maliyeti sıfır değildir’’ temel sloganından hareket ettiklerini bildiren Kafaoğlu, çok sayıda sivil toplum kuruluşunun destek verdiği etkinliklere Çevre Bakanı İmren Aykut'u da misafir olarak davet ettiklerini söyledi.

Kafaoğlu, etkinliklere katılacakların, 7 Haziran Pazar günü Boğaziçi Köprüsü'nün Anadolu yakası girişinde toplanacağını ve hazırlanacak ortak basın bildirisinin bir sanatçı tarafından kamuoyuna açıklanacağını bildirdi. Kafaoğlu, denizden de çok sayıda teknenin, katılımcıları Boğaz güzergahında bulunan iskelelerden alarak Çengelköy'e getireceğini anlattı.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle