Gündem Haberleri

  Boğaz kestiler serbest kaldılar

  Hürriyet Haber
  10.01.2011 - 14:12 | Son Güncelleme:

  Şansal Büyüka’nın yardımcısı ve Maraton Medya Yayıncılık Ltd. Şti'nin sahibi Metin Bilgin’e saldırarak yaralayan 5 zanlı, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Etiler’de yol verme tartışmasının büyümesi yüzünden çıkan kavgada Şansal Büyüka’nın asistanı Metin Bilgin, 5 kişinin saldırısına uğramış ve boynundan aldığı falçata darbeleri ile ciddi şekilde yaralanmıştı.

   

  İstanbul Adliyesi’nde adli doktora muayene olan Bilgin’in boğaz ve boyun kısmında toplamda 17,5 santim kesik olduğu öğrenildi. Bilgin’e saldırarak yaralayan 5 zanlı ise savcılıkta alınan ifadelerinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

   

  Kavgada boynundan ciddi şekilde yaralanan Bilgin, zanlıların serbest bırakılmasına şaşırdığını belirterek, hakkını arayacağını söyledi.

   

  Zanlıların serbest bırakılmasına tepki gösteren Bilgin, "Yol verme mevzusundan kavga başladı. Karşı taraf 6 kişiydi. Birinde falçata vardı. Beni nasıl yaraladığını görmedim. Boğazımda ve boynumda adli doktorun verdiği rapora göre 17,5 santimlik bir kesik var. Zanlılar bugün serbest kalmışlar. Adam öldürmeye teşebbüs var. Nasıl bırakıldıklarını anlamadım. Bir milimle şah damarım kesilmekten kurtulmuş. Ucuz atlattım diyebilirim. Dava açacağım. Ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.

   

  Bilgin’in Avukatı Tolga Tepet ise "Müvekkilimin başına gelen İstanbul’daki trafik terörünün bir örneğidir. Bir mağduriyet ve boyunda ciddi bir yaralama söz konusu. Basit bir müdahale ile giderilmeyecek nitelikte. Pazartesiden itibaren gereken bütün hukuki işlemleri takip edeceğiz. Sanıklar kesinlikle tutuklu olarak yargılanmaları gerekirken serbest bırakılmaları başlı başına bir hatadır. Gereken itirazı pazartesi yapacağız" diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı