GeriGündem Boğaz kesen sanıktan ilginç savunma
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  16
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Boğaz kesen sanıktan ilginç savunma

SAMSUN Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çocuk Gelişimi Meslek Yüksek Okulu ikinci öğretim 1’nci sınıf öğrencisi 22 yaşındaki F.M.’nin boğazını kesip tecavüz etmek isteyen 24 yaşındaki H.D. mahkemede, “Daha önce yanında bir adam görmüştüm. O gece kim olduğunu sorunca bana çantayla vurdu. Bu sırada elimde bulunan bıçak çantaya dolandı ve boğazını kesti” diye savunma yaptı.

F.M. ise sanığı hiç tanımadığını söyleyerek, “Boğazıma bıçak dayayıp, ‘Sesini çıkarma seni keserim’ dedi. Bir kez imdat diye bağırınca bıçakla boğazımı kesti. Sonra beni sürükleyerek yolun alt tarafındaki çalıların içine çekti. Eve yakın olduğum için babam sesimi duyup, beni kurtardı” diye konuştu.

Samsun 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘adam öldürmeye teşebbüs, taciz, gasp ve yasa dışı bıçak bulundurmak’ suçlarından toplam 61 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakkında dava açılan tutuklu sanık H.D. bugün ilk kez hakim karşısına çıktı. Samsun'da bir kasapta çalışan ve merkeze bağlı Sarıışık Köyü’nde oturan H.D. , geçen yıl Kasım ayında kendisiyle aynı köyde oturan F.M. ile aynı minübüse bindiklerini söyleyerek, “Kendisini daha önceden bir adamla gördüm. O gece minibüsten ben de peşinden inip, ona adamın kim olduğunu sordum. Bana çantayla vurdu. Gece geç saatlerde eve gittiğim için sürekli elimde bıçak taşırım. Bu sırada çantanın sapı bıçağa takıldı ve boğazını kesti” diye savunma yaptı.

‘KESTİKTEN SONRA ÇALILIĞA ÇEKTİ’

Ölümden dönen F.M ise sanığı hayatında ilk kez gördüğünü belirterek şunları anlattı:
“Onu hiç tanımıyorum. Ben minübüsten inince çevrede hiç ışık olmadığından arkamdan birinin geldiğini hissettim. Birden belime bir el dolandı ve aynı anda boğazıma bıçak dayandı. ‘Sesini çıkarma seni keserim’ dedi. Bir kez ‘imdat’ diye bağırabildim. Hemen boğazımı kesti. Kan içerisinde kaldım. Beni sürükleyerek yolun alt tarafındaki çalıların içine çekti. Yere yatırdı. Boğazımdaki yaraya baktı. ‘Çok kesmişim’ dedi. Bu sırada elleriyle göğüslerimi ve bacaklarımı okşarken ‘Seni seviyorum. Seni gördüm beğendim. Benim olacaksın’ diyordu. Pantolonumu çıkarmaya çalıştı. Başaramayınca kemerimi kesti. Yeniden bağırmaya çalıştım ama boğazım kesildiği için sesim çıkmadı. Bu sırada ev yakın olduğu için sesimi duyan babam gelince kaçtı. Ama babam onu gördüğü için yakalandı.”

DURUŞMADA KÜFÜR ETTİ

Duruşmada dinlenen baba Ali M. ise, ”Kızımın imdat sesini duyunca koşarak gittim. Sanık başında bekliyordu. Beni görünce kaçtı“ dedi. Bu sırada duruşma salonunda bulunan genç kızın yakınları ile sanık arasında sözlü tartışma yaşandı. Öfkelenen sanık duruşmayı izleyenlere küfür edince, F.M.’nin yakınları izleyicilerin bulunduğu alanı belirleyen tahta korkulukları kırarak sanığa saldırdı. Jandarma sanığı duruşma salonundan çıkarırken, polis sanığa saldıranları güçlükle engelledi. Ardından üç kişiyi gözaltına aldı. Mahkeme, F.M.’yi beden ve ruh sağlığının bozulup bozulmadığının araştırılması için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle