Gündem Haberleri

  Bodrum'u Beyrut'a çevirdiler

  YASAR ANTER / BODRUM (DHA)
  02.10.2008 - 10:29 | Son Güncelleme:

  Lübnan Başbakanı Fuad Siniora eşi ve çocuklarıyla birlikte son günlerde liderlerin gözde tatil beldesi Bodrum'a geldi. Konuk Başbakan, Bodrum'un ünlü Barlar Caddesi'nde korumalarla yürüyünce izdiham yaşandı.

  İŞTE O FOTOĞRAFLAR

  Bodrum'a eşi ve çocuklarıyla tatile gelen Lübnan Başbakanı Fuad Siniora, kaldığı otelde bütün gün dinlendi, gece ise Barlar Sokağı’nı gezdi, disko ve barlardaki eğlenceleri izledi. Otuza yakın korumayla barlar sokağına giren Siniora ve ailesinin yürüyüşü sırasında geniş güvenlik önlemleri alındı. Eğlence mekanlarının bulunduğu merkezde izdiham yaşandı, trafik kilitlendi. Turistler trafiğin kilitlenmesini korna çalarak protesto etti.

  Geçen salı gecesi eşi Zına, çocukları May ve Walel Siniora ile Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne tatile geldikten sonra Yalı beldesindeki 5 yıldızlı Kempinski Barbaros Bay Hotel'e yerleşen Lübnan Başbakanı Fuad Siniora, dün, bütün günü odasında dinlenerek geçirdi ve otelin SPA bölümünde Türk hamamına girip masaj yaptırdı. Akşam saatlerinde eşi, çocukları ve birlikte geldiği 8 kişiyle Konacık Beldesi'ndeki Denizhan Et Restoran'a giden Siniora, kebap ve et yemeklerinin yanı sıra yörenin otlarından yapılan 8 çeşit mezeyle bira içti, eşi Zına Siniora’nın ise rakı içtiği belirtildi.

  Akşam yemeğinin ardından Bodrum şehir merkezine Siniora’nın gelişi sırasında Cevat Şakir, Artemis ile Neyzen Tevfik Caddesi ve Emin Anter Bulvarı tamamen trafiğe kapatıldı. Lübnanlı ve Türk otuza yakın korumayla Bodrum belediye meydanında ailesi ve yakınlarıyla otomobilden inen Siniora'nın gelişi sırasında trafiğin tıkanması üzerine yerli ve yabancı turistler korna çalarak yolların kapatılmasını protesto etti.

  Belediye meydanında ve İskele meydanında yürüyen Siniora, daha sonra binlerce kişinin eğlendiği Barlar Caddesi olarak bilinen Cumhuriyet Caddesi'ne geldi. Başbakan Siniora'nın gezisi sırasında Barlar Caddesi'nde, Siniora'nın fotoğrafını çekmek veya ‘Hoşgeldin’ demek için elini sıkmak isteyenlerle korumalar arasında tartışma çıktı. Bar ve diskolardaki eğlenceleri dikkatle izleyen Siniora'nın, eşinin koluna girerek yürüdüğü gezi sırasında çocuklarının da eğlence mekanlarını hayranlıkla izlediği görüldü.

  Bir kitapçı dükkanından 3 kitap alan Siniora, daha sonra dünyaca ünlü Halikarnas Disko'nun önüne kadar gelerek kısa bir süre bakındıktan sonra içeri girmekten son anda vazgeçti. Yaklaşık 4 kilometrelik yürüyüş yapan Siniora ardından Milta Marina'daki Marina Yacht Club'e girerek ünlü caz ustası Aşkın Arsunan ve Grubu'nun çaldığı caz ve latin müziklerini dinledi. Yaklaşık iki saat Bodrum çarşısında gezinen Siniora, saat 23.45 sıralarında yeniden kaldığı Kempinski Barbaros Bay Hotel'e döndü.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı