Gündem Haberleri

  Bodrum'da ünlü işletmeci 5 gündür kayıp... AKUT da devrede...

  Yaşar ANTER/BODRUM(Muğla) (DHA)
  11.01.2018 - 12:54 | Son Güncelleme:

  Bodrum'da ünlü Gumsal Beach Club’ın işletmecisi Ali Özdemir (46), 6 Ocak'tan beri kayıp... Özdemir'i arama çalışmalarında bugüne kadar sonuç alınamadı. Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü cep telefonlarına SMS gönderip kayıp iş adamının yerini bilen veya görenlerin polise haber vermesini istedi. Kayıp işletmecinin bulunması için Arama Kurtarma Derneği (AKUT) üyeleri de devreye girdi. Özdemir, otomobilinin park halinde bulunduğu Çırkan Mahallesi’ndeki orman ile Pedasa Dağı’ndaki geniş bir alanda aranıyor.

  Bodrum’un Bitez Mahallesi’ndeki ünlü Gumsal Beach Club’ın işletmeciliğini yapan, aynı zamanda pastaneler zinciri bulunan iş adamı Ali Özdemir, 6 Ocak’ta ortadan kayboldu. Evli ve 1 çocuk babası Özdemir’den haber alamayan yakınları, durumu savcılık ve polise bildirip kayıp başvurusunda bulundu. Arama-kurtarma çalışması başlatan polis, Özdemir’in otomobilini Çırkan Mahallesi’nde park edilmiş halde bulup, parmak izi incelemesi yaptı. Polis, bu gelişme üzerine arama-kurtarma çalışmalarını bu bölgede yoğunlaştırdı.

  Bodrum'da ünlü işletmeci 5 gündür kayıp... AKUT da devrede... Bodrum'da ünlü Gumsal Beach Club’ın işletmecisi Ali Özdemir (46), 6 Ocak'tan beri kayıp... Özdemir'i arama çalışmalarında bugüne kadar sonuç alınamadı. Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü cep telefonlarına SMS gönderip kayıp iş adamının yerini bilen veya görenlerin polise haber vermesini istedi. Kayıp işletmecinin bulunması için Arama Kurtarma Derneği (AKUT) üyeleri de devreye girdi. Özdemir, otomobilinin park halinde bulunduğu Çırkan Mahallesi’ndeki orman ile Pedasa Dağı’ndaki geniş bir alanda aranıyor.

  POLİS SMS İLE YARDIM İSTEDİ

  Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından cep telefonlarına Ali Özdemir’in fotoğrafının da bulunduğu "Kayıp Ali Özdemir, 1.75 boyunda, 90 kilo ağırlığında, buğday tenli, kumral, kısa saçlı, kirli sakallı, ele gözlü. Kaybolduğunda üzerindeki kıyafet bilinmiyor. 6 Ocak 2018 tarihinden itibaren Bodrum ilçemizden kayıptır" yazılı mesaj gönderilip yerini bilen veya görenlerin en yakın polis merkezine haber vermesi istendi.

  Bodrumda ünlü işletmeci 5 gündür kayıp... AKUT da devrede...
  EMNİYET'İN TALEBİ ÜZERİNE AKUT DA DEVREDE

  Özdemir'i arama çalışmalarında bugüne kadar sonuç alınamadı. Kayıp işletmecinin bulunması için Arama Kurtarma Derneği (AKUT) üyeleri de devreye girdi. Bugün sabah saatlerinden itibaren 18 kişilik AKUT Bodrum ekibi de iş adamı Özdemir’in bulunması için Çırkan Mahallesi’ndeki ormanlık alan ile Pedasa Dağı’nda arama-kurtarma çalışması başlattı. Jandarma'nın da yer aldığı arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

  AKUT Bodrum lideri Saadettin Uslu, gazetecilere yaptığı açıklamada Bodrum Emniyet Müdürlüğü'nün talebi üzerine arama çalışmasını yürüttüklerini söyledi. Çalışmaların işletmeci Özdemir'in aracının bulunduğu bölgede sürdüğünü belirten Uslu, "Araziye gittiğiyle ilgili herhangi bir bilgi yok ancak aracı burada görülmüş. Kafamızdaki soru işaretlerini kaldırmak adına arama çalışmasını buradan başlattık" dedi.

  Kuşadası ekiplerinden de köpekli arama desteği istediklerini belirten Uslu, hava şartlarının uygun olduğu anda drone destekli arazi taraması yapılacağını da kaydetti.

  Bodrumda ünlü işletmeci 5 gündür kayıp... AKUT da devrede..."ORTAYA ÇIKACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

  Kule Bar’ın işletmecisi Atilla Serttaş, Ali Özdemir’in yakın arkadaşı olduğunu belirterek şöyle dedi:
  "Ali ile kardeş gibiyiz. Haberi Almanya’da öğrendim. Şu an İstanbul’a gelmek üzere yola çıkıyorum. Ali kardeşimizin bulunması için biz de ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. İnsan sevdalısı, herkese iyilik yapan, kimseyle kötü olmayan bir yapısı vardı. Bence depresyona girdi, bunaldı ve kendisini bir yere kapatıp izole etti. Bir iki gün içerisinde ortaya çıkacağını ümit ediyorum. Ali çok sevilen bir arkadaşımız. Aniden ortadan kaybolması hem ailesini hem arkadaşlarını endişelendirdi. Bildiğim kadarıyla bir düşmanı ya da borçlu olduğu kimse yoktu. İnşallah iyi haberini alacağız."

  Bodrumda ünlü işletmeci 5 gündür kayıp... AKUT da devrede...

  Dünyaca ünlü beach clubın işletmecisi günlerdir kayıpDünyaca ünlü 'beach club'ın işletmecisi günlerdir kayıp

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı