Gündem Haberleri

  Bodrum'da fuhuş operasyonu! Doktor, rehber, mühendis...

  DHA
  11.06.2017 - 18:42 | Son Güncelleme:

  Bodrum'da fuhuş yaptıkları tespit edilen yabancı uyruklu 6 kadın ile 2 Türk vatandaşı, polisin düzelediği operasyonla suçüstü yakalandı. Kadınların ifadeleri şaşkına çevirdi!

  Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri,ÿ bir ay önce tatil için Bodrum’a gelen ve fuhuş yaptıkları ileri sürülen 3’ü Kırgızistan, 2’si Rus ve 1’i de Türkmenistan uyruklu 6 kadını iki hafta süreyle teknik ve fiziki takibe aldı.

  DOKTOR, MÜHENDİS, HEMŞİRE, REHBER

  Aralarında çocuk doktoru, bilgisayar mühendisi, hemşire ve bir tur rehberinin de bulunduğu kadınların, iş ararken tanıştıkları S.B. (43) ile H.Y. (44) tarafından para karşılığı erkeklere pazarlandığı tespit edildi.

  Bunun üzerine harekete geçen polis, kadınlardan 2’sini bir otomobilin içinde fuhuşÿ yaparken, 2’sini sivil polislerle fuhuş pazarlığı yapınca suç üstü yakaladı. Diğer 2 kadın da Gümbet Mahallesi’nde bir otelde, kendilerini erkeklere pazarladıkları ileri sürülen S.B. ve H.Y. ile birlikte yakalandı. Yakalanan 6 kadın polisteki ifadelerinde, S.B. ve H.Y.’den şikayetçi olmadı.

  Rusya’nın Leningrad şehrinden arkadaşları ile birlikte tatile geldiğini belirten kadınlardan tur rehberi 29 yaşındaki N.V. ifadesinde, "Lüks otelde tatil yaptık ve paramız kısa sürede tükendi. Bodrum’u çok beğendik. Bu nedenle otellerde iş aradık ancak bulamadık. Bu arada iki kişi ile tanışıp, fuhuşa başladık. Kazancımızın yüzde 50’sini bu iki kişiye veriyorduk. İki hafta içerisinde 50 bin liralık iş yaptık. Amacımız iş bulup Türkiye’de kalmaktı. Kimse bizi zorlamadı. Biz de kimseyi zorlamadık" dedi.

  Yabancı uyruklu kadınları para karşılığı erkeklere pazarladıkları ileri sürülen S.B., ile H.Y. ise polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 

   Bodrum’da, yabancı uyruklu 6 kadın ile kadınları para karşılığı erkeklere pazarladıkları ileri sürülen S.B. ile H.Y. sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

  Etiketler: operasyon , son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı