GeriGündem Bodrum'da 50 işyerini su bastı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bodrum'da 50 işyerini su bastı

Bodrum'da etkili olan şiddetli yağış nedeniyle Turgutreis beldesindeki 50 ev ve iş yerini su bastı.

Bodrum'da gece başlayan ve aralıklarla devam eden şiddetli yağış yaşamı olumsuz etkiliyor. Şiddetli yağış nedeniyle Turgutreis beldesinin Kadı Kalesi, Akyarlar ve Bahçelievler mevkisindeki yaklaşık 50 ev ve iş yerini su bastı. Vatandaşlar ev ve iş yerlerindeki suları Turgutreis Belediyesi itfaiye ekipleri yardımıyla tahliye ediyor.

Bu arada, Bahçelievler mevkisindeki derenin şiddetli yağış nedeniyle taşması sonucu sokaklar ve narenciye bahçeleri sular altında kaldı. Bazı vatandaşlar itfaiye ekiplerinin yardımıyla evden çıkartılırken, bazıları ise evlerini ikinci katına çıkarak beklemeye başladı.

HASTA VE YAŞLI KADINI İTFAİYE EKİPLERİ KURTARDI

Şiddetli yağış nedeniyle Kadı Kalesi mevkisindeki bir sitenin bahçesi sular altında kaldı. Sitenin içinde bulunan vatandaşların büyük bölümü ikinci katlara çıkarken Sümer Atak isimli hasta ve yaşlı kadın itfaiye ekiplerinden yardım istedi.

Bunun üzerine bölgeye gelen Turgutreis Belediyesine ait arama kurtarma aracı, yaşlı kadını bulunduğu evin birinci katından güçlükle alarak yaklaşık bir metre yüksekliğindeki su içinden sedyeyle çıkarttı. Yaşlı kadın sitenin önüne gelen bir kepçeye konularak yakınlarının yanına götürüldü.

Turgutreis beldesinde itfaiye ekiplerince çalışmaların devam ettiği bildirildi. Bölgede ev ve iş yerini su basan vatandaşlar yetkililerden zor durumda kaldıklarını ve yardım talep ettiklerini belirttiler.

Bölge sakinlerinden Yakup Özsöylemez, derenin taşması sonucu çevresindeki çok sayıda ev narenciye bahçesini su bastığını söyledi. Şiddetli yağış nedeniyle bazı yolların zarar gördüğü ve belediye ekiplerin yollarda çalışmalar yaptığı gözlendi.

METREKAREYE 35 KİLOGRAM YAĞIŞ DÜŞTÜ

Bodrum Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, ilçe merkezinde son 10 saatte metrekareye yaklaşık 35 kilogram yağış düştü.

Rüzgarın hızının saatte yaklaşık 50 kilometreyi bulduğu ilçede, kuvvetli rüzgar nedeniyle sahildeki restoranların balkonlarının su bastı ve rögar kapaklarının taştığı ilçede trafikte zaman zaman aksamalar yaşanıyor.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle