Gündem Haberleri

  Bodrum katındaki mahkum koğuşunda

  Ayşegül USTA/İSTANBUL
  13.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ergenekon davasının tutuklu sanığı Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın tedavisine, Halkalı Mehmet Akif Ersoy Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bodrum katındaki mahkum koğuşunda devam ediliyor.

  Prof. Haberal, İstanbul 3’üncü Adli Tıp İhtisas Kurulu’nun tedavisinin ve tetkiklerinin başka hastanede yapılmasına ilişkin kararı üzerine, önceki gün, 22 aydır tedavi gördüğü İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü’nden Halkalı Mehmet Akif Ersoy Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevkedilmişti. Prof. Haberal, Kardiyoloji Enstitüsü’nde mahkum koğuşu olmadığı için normal odada tedavi görüyordu. Yeni hastanede ise Haberal, camlarında boydan boya parmaklık bulunan, kapısı metalden olan iki kişilik mahkum koğuşunda tek başına kalıyor. Haberal’ın bulunduğu koğuşun güvenliği 2’si ziyaretçi defterinin bulunduğu giriş bölümünde olmak üzere 10 asker ve iki infaz koruma memuru tarafından sağlanıyor.

  Tansiyonu yükseldi

  Sevkedildiği gün ve dün Haberal ile görüşen avukatı Dilek Helvacı, sevk nedeniyle tansiyonunun yükseldiğini, kalp ataklarının arttığını bu nedenle monitöre bağlandığını söyledi. Haberal’ın bulunduğu mahkum odasında hemşire ve doktorun bulunmadığını belirten avukat Dilek Helvacı, “Sadece sabahleyin gelmişler, ondan sonra bir daha uğramamışlar. Sevk edildiğinden beri tansiyon ve erken atım problemi devam ediyor. Monitöre bağlamışlar ve EKG’sini çekmişler. Kendisine monitörün nereye bağlı olduğunu sorduğumda bilmediğini söyledi. Ani bir şey olduğunda nasıl müdahale edilecek?” dedi.

  “Refakatçı bulunması tıbben zorunludur” diye doktor raporu bulunduğunu ifade eden Helvacı, Haberal’ın 21 Ocak 2011’den beri yanında refakatçı bulunmasına izin verilmediğini söyledi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı