Gündem Haberleri

  Bodrum florasına uyumlu marina

  Hürriyet Haber
  14.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Turizmin can damarlarından Bodrum'daki Karada Marina Turizm İşletmeleri, altyapısı yenilenip tamamlanan yat limanı ve alışveriş merkezinden oluşan kompleks, bugün hizmete giriyor.

  TURBAN Turizm A.Ş.'nin 1976'da 120 yat kapasitesiyle kurup hizmete sunduğu, Özelleştirme Yüksek Kurulu kararıyla 1 Aralık 1997'de Karada Marina'ya satılan tesis, 1.5 yılda yenilendi.

  Binaların, Bodrum'un geleneksel mimari yapısı ve kültürüne uyum sağlamasına özen gösterilirken, peyzaj çalışmaları da yöre florasına uygun yapıldı. Bodrum'un önümüzdeki 15-20 yıllık süreçteki ihtiyacına yanıt verebilecek kapisitede olduğu belirtilen Karada Marina ve Alışveriş Merkezi'nin açılışını, Devlet Bakanı Ramazan Mirzaoğlu ve Turizm Bakanı Erkan Mumcu yapacak.

  375 yat kapasiteli

  Karada Marina'da yatırımın önemli bir bölümü, projenin görünmeyen ancak hizmet kalitesinin yükseltilmesi için şart olan altyapıya ayrıldı. Modern sistemlerle 3 yüzer iskele inşa edildi. Yüzer ve sabit iskelelerdeki servis panolarından yatlara, ana santrala bağlı dahili telefon hatları çekildi. Elektrik altyapısı oluşturuldu.

  Yeni kurulan televizyon sistemi, 4 uydudan yayınları izleme olanağı sağlarken, atık su şebekesinin kapasitesi yükseltilerek yenilendi. Günlük 150 ton kapasiteli, içilebilecek nitelikte su arıtma sistemi kuruldu. 275 yat kapasitesi 375'e yükseltilirken, 50 teknelik çekek alanı, 70 tonluk travel lift, yat malzemesi satış ünitesi ve marina teknik servisinin denetiminde teknelere komple bakım hizmeti verebilecek elektrik, mekanik, boya ve ağaç atölyeleri, kapasitesi yükseltilmiş yakıt istasyonu oluşturuldu.

  Seçkin markalar buluşması

  Kent merkezine yakın 39 dükkánlı alışveriş merkezi de Vakkorama, Mudo, Tommy, D&R Müzik Market, Levi's, Aprido, Fox, Albertex, Gant USA, Polo, Ayyıldız gibi seçkin markaları buluşturdu. Bu mağazalar da açılış günü için özel program hazırladı.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı