Gündem Haberleri

  BM: Lübnan'ın durumu felaket

  A.A.
  15.08.2006 - 17:37 | Son Güncelleme:

  BM insani yardım koordinatörü Jan Egeland, Lübnan'daki durumun felakete yakın olduğunu söyledi. Egeland, ”İsrail, sivilleri bombalamadan önce düşünseydi daha iyi ederdi” dedi.

  Rus Kommersant gazetesine verdiği demeçte Egeland, “Lübnan'da bulunduğumdan, yani bombardımanın başlamasından bu yana durum kötüleşti. Binlerce ev yok edildi. Beyrut'taki Şii mahallesini ziyaret ettim, tamamen yıkılmış mahalleler gördüm. Yüz binlerce insan, bir yerlere sığınmak için evlerini terk etti. Bunların hepsinin geri dönmeye hakkı var, bu hakkın reddedilmesi bir nefret, sonsuz çatışmalar kaynağı haline gelir” dedi.
   
  Egeland, Lübnan'dan Cenevre'ye döndükten sonra verdiği bu mülakatta, yüz binlerce insanın mağduriyeti giderilmeden savaşın sona ermeyeceğini vurgulayarak, şunları söyledi:  “İsrail, sivil hedefleri bombalamadan önce düşünseydi daha iyi ederdi. Bazıları, Hizbullahın direnişini beğeniyor, ben bunu yapmayacağım, çünkü onlar sivillerin arasına saklanarak, evlerin, camilerin, okulların çatılarından füze atıp kaçarak ve de İsrail'in vereceği karşılığın ölçüsüz olacağını bilerek savaşıyor.”
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı