Gündem Haberleri

  BM binasına siyah kurdeleye bağlı emzik astılar

  A.A
  02.08.2006 - 15:12 | Son Güncelleme:

  Memur-Sen üyeleri, İsrail'in sivillere yönelik saldırılarına sessiz kaldığı gerekçesiyle Birleşmiş Milletleri (BM) protesto etti.

  Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Aksu, BM Türkiye Temsilciliği önünde toplanan konfederasyon üyeleri adına yaptığı basın açıklamasında, ”Filistin'deki katliamlar devam ederken, başta BM olmak üzere bütün dünyadaki sessiz bekleyişten ve ABD desteğinden yüz bulan İsrail'in vahşetini bölge ülkelerine yaydığını” ifade etti.

  “Kurulduğu günden bugüne kadar bölgede kan ve gözyaşı akıtan İsrail'in barbarca katliamlarına devam ettiğini” savunan Aksu, ”Savaşın bile bir haysiyeti, bir onuru vardır. Uluslararası camia tarafından kabul görmüş şartları ve hukuku vardır. İsrail bu savaşta hiçbir kuralı tanımamakta, edepsizce saldırılarda bulunmaktadır” dedi.

  İsrail'in katlettiği sivillerin üçte birinin 12 yaşın altındaki çocuklar olduğunu söyleyen Aksu, İsrail'in operasyonlarına “sessiz kalan” başta BM olmak üzere Arap Birliği, İslam Konferansı Örgütü ülkeleri ile “diğer sözde demokrasi ve barış örgütlerini kınadıklarını” bildirdi.

  BM Güvenlik Konseyinin üzerine düşen misyonu yerine getiremediğini ifade eden Aksu, BM'nin adil bir biçimde yeniden yapılandırılması gerektiğini söyledi.

  Basın açıklamasının ardından, Memur-Sen Genel Sekreteri Ali Küçükkösen ve Genel Eğitim Sekreteri Süleyman Bahadır, İsrail'in Kana'da katlettiği çocuklar için BM binasının kapısına siyah kurdeleye bağlı emzik astılar.

  Basın açıklaması sırasında “Katil İsrail”, “Katil ABD” sloganları atan protestocular, daha sonra dağıldılar.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı