Gündem Haberleri

  Blues sanatçıları TBMM'de

  A.A
  14.10.2011 - 12:50 | Son Güncelleme:

  Efes Pilsen Blues Festivali'ne katılan yabancı sanatçılar, TBMM'de MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ile bir araya geldi.

  Vural, Efes Türkiye Kurumsal İlişkiler Direktörü Can Karakaş ile gelen sanatçılara “hoşgeldiniz” diyerek, Mecliste görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
  Başka kültürlerin müzikleri hakkında bilgi edinmenin önemli olduğunu belirten Vural, Türkiye'nin müzik açısından çok zengin bir ülke olduğunu vurguladı.
  Müziğin “evrensel bir dil” olduğunu belirten Vural, bu yolla kültürel alışverişin yoğun şekilde yapılabildiğini ifade etti.

  Festivale katılan ABD'li sanatçı Rick Estrin, Vural'ın isteği üzerine kısa bir armonika performansı sergiledi. Estrin'e diğer sanatçılar elleriyle tempo tutarak eşlik
  etti.

  Estrin'in ardından tekrar söz alan Vural, müziğin dünya barışına hizmet eden en önemli olgulardan biri olduğunu ifade etti.

  Vural, gazetecilerin sorusu üzerine, fırsat buldukça müzik dinlediğini belirterek, Karakaş'tan yabancı sanatçılara, Türk müziğinin zenginliklerini anlatan bir müzik CD'si seti armağan etmesini istedi.

  Şarkı sözleriyle arasının pek iyi olmadığını, aklında tutamadığını ifade eden Vural, “Ama 'başından sonuna kadar bildiğin şarkı var mı' dersen 'Çırpınırdı Karadeniz' derim” şeklinde konuştu.

  Gazetecilere, festivale girmeleri için bilet verilmesini isteyen Vural, sarı basın kartıyla girişlerin serbest olduğunun söylenesi üzerine, “Basın kartının olması ne güzel. Bir de 'yıpranıyoruz' diyorsunuz. Bir eliniz yağda, bir eliniz balda” şeklinde espri yaptı.

  Vural, ziyaretine gelen sanatçılarla anı fotoğrafı da çektirdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı